Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Antti Aitsen ütles Virumaa Teatajale, et Ida politseiprefektuuri Rakvere politseiosakonna kriminaaltalituse vanemkomissari Ilmar Ojasood kahtlustatakse ametiseisundi kuritarvitamises, korduvalt pistise võtmises ja ametiisikule usaldatud vara omastamises. Kriminaalmetelust on alustatud kahe paragrahvi alusel: ametiseisundi kuritarvitamine ja pistise võtmine. Eriasjade prokurör ei soovinud eile veel juhtunust lähemalt rääkida.
Aitseni sõnul peeti Ojasoo kuriteos kahtlustatavana kinni 48 tunniks. Eile taotles eriasjade prokurör kohtult tema ametist kõrvaldamist.
Aitseni ütlust mööda on kinnipeetud kõrge politseiametnik oma selgitused kahtlustuse sisu kohta andnud. "Arvestades tema isikut ja hinnates muid tõkendi valikul tähtsust omavaid asjaolusid, ei ole tema vahistamine vajalik," sõnas Aitsen.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lääne-Viru kriminaalpolitsei juht Ilmar Ojasoo sattus kaitsepolitsei huviorbiiti tänu Äripäeva artiklile. Äripäev kirjutas Ojasoost 2004. aastal artiklis "Nikolai Teel kasulikud tuttavad", mil lahvatas skandaal seoses solkkütuseäriga.
Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm ütles, et tegemist on väga kahetsusväärse juhtumiga. "Igasugune korruptsioon on taunitav," lisas maavanem ja nentis, et esialgu on siiski tegemist kuriteokahtlusega. Kui kriminaalpolitseiniku süü tõendatakase, siis peab Tamme ütlust mööda kiitma institutsioone, kes teevad kõik selleks, et selliseid kuritegusid tõkestada.
Nikolai Tee jäi kütusesolkimises õigeks, kuid istus mullu pool aastat vangistuses granaatide hoidmise eest.
Süüdistuse kohaselt õpetas Tee oma kahele äripartnerile, kuidas ühes Valgamaa renditanklas erimärgistatud kütust puhastada. Kokku puhastati 122 807 liitrit kütust, mida hoiti seejärel samas tanklas ning veeti erinevatele firmadele Tapal.
Samas mõisteti kõik kolm meest solkkütuseäris õigeks, kuna uurimisel olid olulise tähtsusega tõendid kogutud seadusevastaselt. Mullu mais jättis riigikohus otsuse jõusse.
Lisaks süüdistati Teed selles, et ta hoidis kodus kaht käsigranaati, mis võeti ära 2004. aasta veebruaris toimunud läbiotsimisel.
Mullu augustis karistas Valga maakohus Nikolai Teed granaatide hoidmise eest kuuekuulise vangistusega. Reaalselt tuli tal vangis istuda vaid 15 päeva, kuna ülejäänud karistus oli eeluurimisvanglas juba kantud.
Prokuratuuri andmetel Ilmar Ojasool ja Nikolai Teel omavaheline seos puudub.