Noorte moedisainerite aasta fantaasialend

Mari Hiiemäe 12. jaanuar 2007, 00:00

Moehuvilistel on homme võimalus osa saada kirjust ja võluvast etendusest, mida pakub ERKI moe-show.

Noored disainerid esitlevad Salme kultuurikeskuses 26 uut kollektsiooni, mis on valminud nende fantaasialendude ning disaineritöö tulemusena. Igale esinejale jagub 3-5 minutit lavaaega.

Moe-show paiskab publikusse värskeid ning nooruslikke ideevälgatusi, näha saab nii tänavakollektsioone kui ka ulmelisi fantaasiakostüüme.

Peakorraldaja, Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna magistrant Jaanika Terasmaa selgitab, et show pakub vaatajale laiapõhjalist ülevaadet kogu moemaailma olulisematest teemadest, esitades näiteid rõivamoe erinevatest tõlgendamisvõimalustest popkultuurist kuni kõrgkunsti ilminguteni välja.

"Eesmärk on, et oleks võimalikult erinevaid ning muidugi hea ideega kollektsioone," avab ta.

Osalejad on soovijate hulgast välja valitud eelkõige selle järgi, et nende laval esitatud moesõnum vaatajates elevust ning uusi mõtteid tekitaks.

"Me tahame ideid, natuke uudsust ja sõnumit," ütleb Terasmaa ning teatab, et Salme kultuurikeskuses näeb tänavu väga erinevaid ning vastandlikke asju: "On kontseptuaalseid kollektsioone, mille juurde käib performance, on kõrget disaini ja pidulikkust, samas casual-rõivaid ning väga tarbitavaid asju."

Mood on osa kultuurist. Selleks ei pea olema puhtalt nn trendiinimene, et ERKI moe-show silmaringi avardavat väärtust tajuda.

Inimesele, kes on aktiivne ning kursis maailmas toimuvaga, on moeetendustel oma sõnum.

ERKI moe-show publiku moodustavad väga erinevad huvilised: on moeteadlikke ning peeni daame, kes tulevad häid mõtteid otsima, on loomeinimesi, kes näevad moes ning eriti lava peal esitatavas kõrgmoes kunsti ja kultuuri osa. Loomulikult on ka palju noori, kes tulevad inspiratsiooni saama ning vaatama, mida seal üldse tehakse.

Glamuurse etendusena on ERKI moe-show nauditav nii teemaga rohkem kui ka vähem kursis olevatele vaatajatele. Värvide ning materjalidega pillerkaaritamine, valgusmäng ning minietendused kõnetavad kõiki samas keeles.

ERKI moe-show algus ulatub aastasse 1982, mil toonase kunstiinstituudi õppurite loominguline eneseväljendusparaad sai kiiresti ülipopulaarseks ning seda hakkasid enda lavadele esinema kutsuma ka naabervabariigid. Iga-aastase üritusena on ERKI moe-show'd korraldatud 1995. aastast.

Praeguseks on ERKI moe-show'st saanud suurejooneline ning oodatud moesündmus, millel osalemiseks saadavad oma töid eelkonkursile moeloojad ka väljastpoolt Eestit. Show on loodud noorte disainerite loomingu presenteerimiseks. Ürituse peakorraldaja Jaanika Terasmaa selgitab, et osalejad ei pea ilmtingimata olema seotud kunsti- või moeõpingutega, eelkõige loeb hea idee ning läbikaalutud teostus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing