Loksa laevatehas vajab 80 välistöölist

Anne Oja 15. jaanuar 2007, 00:00

Loksa laevaremonditehase personalijuht Rein Heinla rääkis, et neil on praegu luba Ukrainast sisse tuua 60 laevaehitajat. Ühe Ukraina firmaga on leping, et nad hoiavad siin pidevalt tööl 33 inimest. "On tekkinud ka 12 otsekontakti," ütles Heinla. Ehkki tehas veab iga päev omal kulul Tallinnast Loksale 40-50 inimest, töökäsi napib.

Praegu on Loksa laevaremonditehasel puudu ligikaudu 80 inimest. Võõrtööjõu sissetoomiseks taotleb laevaremonditehas luba.

Heinla sõnul ei teki ettevõttele probleeme, kui kehtestatakse nõue maksta võõrtööjõule rohkem kui Eesti keskmist palka. "Maksame nagunii nii oma töötajatele kui ka võõrtöölistele kahekordset Eesti keskmist palka," põhjendas Heinla. "Möödunud kvartalis oli meil keskmine brutopalk 16 003 krooni kuus. Arvame, et see on tasemel."

Heinla ei osanud öelda, kas 1300 võõrtöölisest piisab terve Eesti jaoks. "Meie oleme praegu ilma probleemideta oma võõrtöölised kätte saanud," lisas Heinla.

Võõrtöölisi taotleb Loksa laevaremonditehas alates 2000. aastast. Esimestest Eesti kutseõppesüsteemis koolitatud laevaehitajatest ning laevaremontijatest ükski Loksale tööle ei lähe, kuna nad on erialast rakendust leidnud Tallinnas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing