Swedbank tipptasemel

ÄP 15. jaanuar 2007, 00:00

Hansapanga emafirma Swedbanki aktsia tõusis möödunud reedel Stockholmi börsil 263 Rootsi kroonini ehk ajaloo kõrgeima tasemeni. Suure tõuke sai Põhjamaade suuruselt viies pank juba neljapäeval, mil UBSi hinnasihi tõstmine (265 kroonilt 300 kroonini) lennutas aktsia päevaga koguni 5,2% plussi.

Investeerimispanga analüütik Andreas Haakanssoni sõnul on Swedbanki tegutsemine Baltimaades alahinnatud. UBS prognoosib, et panganduskontsern tuleb käimasoleva aasta esimesel poolel välja Vene turu jaepangandusstrateegiaga, kust võib oodata häid arenguid.

UBSi arvates on Swedbankil Vene turule sisenemise eeliseks Baltimaade 8500 töötajat, kes räägivad vene keelt ning kes mõistavad Vene äri- ja poliitilisi kombeid ning seetõttu on neil eelis võrreldes teiste Euroopa pankadega, mis otsivad samuti Venemaal laienemisvõimalusi.

Kui hinnata Swedbanki Põhjamaade üksusi teiste Skandinaavia pankadega samal tasemel ehk arvestada 2008. aasta prognoositavaks P/E (hinna/tulu) suhteks üksteist, siis Baltimaade divisjonide suhtarv ulatuks vaid 8,5ni. See tundub meie arvates aga olevat vale, kirjutab UBS oma analüüsis. UBSi arvates võivad Swedbankist olla huvitatud ka DnB NORD, ASA ja Danske Bank, mis olla huvitatud Rootsi laienemisest.

Ajaloo kõrgeima tasemeni jõudis möödunud reedel ka SEB aktsia.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing