Rahvusvaheline tänavakaklus Saku Suurhallis

Mari Hiiemäe 19. jaanuar 2007, 00:00

Laupäeval, 20. jaanuaril kell 19 muutub Saku Suurhall pööraste võitluste tallermaaks.

"Seal hakkab toimuma vaba võitlus," võtab show korraldaja Maik Varkki ürituse sisu lühidalt kokku ning selgitab, et Eestis esmakordselt toimuvas võistluses kombineerivad osalejad vastase alistamiseks erinevatest võitluskunstistiilidest pärit võtteid. "Vabas võitluses on peaaegu kõik lubatud, et vastasest üle olla. On väga vähe keelatud asju, mida teha ei või," selgitab Varkki.

Pealtvaatajate jaoks on vaba võitlus atraktiivne, kuna näeb välja nagu tõeline tänavakaklus ja selle kulgu on raske ette ennustada. Kõik toimub siiski kohtunike range järelevalve all, ning kuigi osalejatele on antud võtetes suur vabadus, on võitluse reeglid ning võitjaks tulemise tingimused hoolikalt fikseeritud. Poksiringis toimuv võitlus on üles ehitatud olümpiasüsteemis: kahekaupa minnakse kokku, kaotaja langeb välja, võitja pääseb järgmisesse vooru. Kolme viieminutilise raundi jooksul selgub edasipääseja ning finaalis kohtuvad kaks eelmiste raundide parimat.

Esinejad tulevad USAst, Venemaalt, Austriast, Soomest, Saksamaalt. Eestit esindavad Jorgen Matsi, Ott Tõnissar, Erik Õunapuu ning Ainar Karlson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing