Uudised

22. jaanuar 2007, 00:00

Nõudlus uute korterite järele oli Tallinnas ja Harjumaal suur, mistõttu ka küllaltki paljude arendusprojektide hinnad tõusid.

Samas jahtus turg aga pisut Tallinna äärealadel, näiteks Kristiines ja Lasnamäel, millele viitasid muuhulgas taas korraldatud turunduskampaaniad (kliendipäevad, köögimööblikampaaniad jms). Üha enam hakkas uute korterelamute arendustegevus liikuma Tallinnast väljapoole, ka kaugematesse piirkondadesse nagu Kiiu alevik ja Klooga.

Tallinna järelturu korterite hinnatõus pidurdus eelmise aasta märtsist ning kohati võis märgata müügihindade kerget langust.

Pakkumiste maht suurenes oluliselt, kõige enam paiskus pakkumisi turule Lasnamäel, kus pakkumiste hulk suurenes 2-3 korda. Pakkumismahud suurenesid ka Mustamäel ning Haaberstis, kuid tagasihoidlikumalt. Lasnamäe, Mustamäe ning Õismäe hinnad ühtlustusid.

"Mägedel" oli suurim nõudlus 1- ja 2toaliste korterite järele ning hinnatuimad olid viiekorruselised majad.

2006. aasta teisel poolel ei ole kaubanduspindade turul suuri muutusi toimunud.

Pakkumine hinnatud kohtades jääb endiselt alla nõudlusele ning seetõttu saavad keskuste omanikud dikteerida üüritingimusi ja valida ka neile sobivaid kliente.

Paindumatute lepingutega kindlustavad keskused endale pikaajalised kliendid ning väiksema voolavuse.

Kaubanduskeskuste eesmärgiks on koondada enda juurde atraktiivsed ja tuntud kaubamärkide esindajad, et luua kogu keskusele hea maine ja tõsta külastatavust.

Kesklinnas suurendavad pakkumist valmivad büroo- ja kortermajad, mille esimestele korrustele on planeeritud kaubanduspinnad.

Valmivas Foorumi majas lisandub kesklinna umbes 4000 m2 kaubandus- ja teeninduspinda. Samuti on planeeritud kaubanduspinnad. Kõrvalisematel tänavatel, kus jalakäijate voog on tagasihoidlikum, on pakkumisi rohkem, kuid nõudlus nende pindade järele on ka väiksem.

Üürnik võib küll eelistada paremate pindade nappusele kõrvalisemat asukohta, kuid leidnud atraktiivsema võimaluse, kolitakse pigem nõudmistele vastavale pinnale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing