Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kuidas veel paremini saaks…
Eesti majanduse kiire kasvutempo juures ei tohi ära unustada olulisi asju, millele on nii kerge mitte tähelepanu pöörata. Need tegemata jätmised võivad mõjutada ettevõtte tulemusi, nii lühiajaliselt kui ka pikas perspektiivis. Kasvu ja kasumit saab tekitada ainult müügi ja kulude kokkuhoiu arvel.
Oluline on arvestada, mis hakkab juhtuma tulevikus ja kuidas see kõik mõjutab keskkonda, milles me opereerime. Oma jätkusuutlikkuse tagamiseks on aga just keskkond see ressurss, mida on tarvis säästa ja hoida. Kui VarmaPartner veidike enam kui aasta tagasi alustas pallipressitehnoloogia maaletoomist Eestisse, leidus sellele ideele palju vastaseid, eriti jäätmekäitlusringkondades, kes nägid meie seadmetes tõsist ohtu oma teenuste mahule. Paljud ettevõtted pidasid tekkivat kokkuhoidu liiga tühiseks.
Aastaga on tänu pallipressitehnoloogiale üle tuhande tonni sekundaarseid jäätmeid taaskasutusse suunatud, mis on oluliselt säästnud loodust.
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.