Lumi tuli maha ja valgeks läks maa

Mari Hiiemäe 26. jaanuar 2007, 00:00

Ammu oodatud-loodetud lumi on nüüd lõplikult maha sadanud ning muutnud kogu Eestimaa teistsuguseks.

Seltskondlikes vestlustes on üks kindel jututeema sellega kohe juures: mitu minutit keegi hommikul auto aknaid puhastas või mitu kraadi külma kellegi termomeeter näitas.

Imeilus talvepäike ja külmakraadid teevad inimesed erksamaks ja ettevõtlikumaks ning olgugi, et külm varbaid näpistama kipub, leidub küllaga neid, kes suusad-kelgud välja otsivad ning oma vaba aja õuesolemisega sisustavad.

Saabunud talveilm teeb võimalikuks kõik talverõõmud, mida siiani plaani võtta ei saanud.

Linnaäärsed metsaveered on juba suusajälgedest triibulised. Tallinna lauluväljaku nõlvadele jätkub kelgutajaid ja lumelaudureid nii päeval kui ka ööpimeduses ning elu hakkavad sisse saama ka Eestimaa talispordikeskused.

Otepää MK-etapi korraldajatele on lume tulek aga lausa issanda õnnistus: nädala eest raske südamega vastu võetud otsus suusavõistluse toimumise kasuks on ennast nüüdseks täielikult õigustanud. Lumemured on selleks korraks murtud. Lisaks miinimumpikkusega distantsile (2,5 km) pole nüüd probleemi ka pikema raja ettevalmistamisega.

Otepää MK etapp on talve tähtsaim talispordisündmus. Kuna eestlastele sel aastal talverõõme seni niivõrd napilt on jagunud, on rõõm lumest pealtvaatajaile vist küll sama oluline kui võistlus ise.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing