Olaf Bäri soolokontsert

Kersti Inno 26. jaanuar 2007, 00:00

Täna õhtul saab Estonia teatrisaalis tavatul kombel soolokontserti kuulata. Esineb üks väljapaistvamaid lied'i interpreete, saksa bariton Olaf Bär (sünd. 1957).

Olaf Bäri muusikaõpingud algasid kuulsas Dresdeni Kreuzchoris. 1983. aastal võitis ta Ida-Saksa ooperimajade sponsoreeritud lauljate võistluse ja Walter Grüneri saksa lied'ivõistluse Londonis, mis avas ukse tema rahvusvahelisele karjäärile kammerlauljana ja eriti lied'iesitajana.

Samal aastal debüteeris ta soolokontserdiga juba Londoni kuulsas Wigmore Hallis. Praegu on Olaf Bär kammerlauljana Wigmore Halli üks sagedasemaid ja oodatumaid esinejaid.

Ta on andnud kontserte peaaegu kogu maailmas, Euroopa ja Põhja-Ameerika suuremates ja kuulsamates muusikakeskustes, kaugemad kontserditurneed on teda viinud Austraaliasse Uus-Meremaale ja Jaapanisse.

Laulja kontserdirepertuaar hõlmab teoseid barokist XX sajandini, sh vokaalsümfoonilist loomingut. Olaf Bär on võrdselt hinnatud nii kontserdi- kui ka ooperilauljana. Klassikalise repertuaari kõrval on näiteks Schumanni roll Hans Neuenfelsi "ooperis klaverile" "Schumann, Schubert und der Schnee" ("Schumann, Schubert ja lumi", 2005) helilooja poolt spetsiaalselt Bärile kirjutatud.

Ka ooperilauljana on ta esinenud Euroopa kuulsatel lavadel.

Ta on teinud koostööd dirigentide sir Colin Davise, John Eliot Gardineri, Riccardo Muti, sir Roger Norringtoni, Nikolaus Harnoncourti, sir Georg Solti, Christoph von Dohn?nyi, Bernard Haitinki, sir Simon Rattle'i, Lorin Maazeli, Seji Ozawa, André Previni, Michel Tilson Thomase ja paljude teistega.

Esimese lied'iplaadi salvestas Bär 1985. aastal firmale EMI Classics, kavas Schumanni "Dichterliebe", op. 48, ja "Liederkreis", op. 39. Sellest alates on tal mainitud heliplaadifirmaga eksklusiivne leping lied'isalvestusteks. Tänaseks on ta jäädvustanud suurema osa tähtsamast lied'irepertuaarist koostöös pianist Geoffrey Parsonsiga.

Eestis esineb Olaf Bär esmakordselt. Siin on tema partner pianist Camillo Radicke.

Kavas on Robert Schumanni laulutsükkel "Poeedi armastus", 7 laulu Johannes Brahmsi tsüklist "49 saksa rahvalaulu" ning Richard Straussi ja Felix Mendelssohn-Bartholdy looming.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:44
Otsi:

Ava täpsem otsing