Soe ja vihmane talv teeb metsatöötlejale muret

Sulev Vahar 31. jaanuar 2007, 00:00

Metsatöötleja kohustused ei piirdu ainult liisingufirmaga - lubadused on antud ka metsaomanikule.

Mõned firmad on siiski saanud raiet teha ning läbi raskuste ka materjali komplekteerida. Kuid ka selle etapi läbimine ei pruugi murede lõppu tähendada. Paljud omavalitsused on sulgenud rasketehnikale kruusakattega teed. Paraku liigub raha metsaäris aga alles siis, kui puit on realiseeritud.

Varasemate aastate kogemusele tuginedes võime väita, et alati oleme suutnud leida olukorrale lahenduse, mistõttu julgustame kliente oma tegevust jätkama. Kõikidele liisinguklientidele, kes on mainitud probleemidega kimpus, soovime pakkuda oma abi. Parima lahenduse saavutamiseks tuleks pöörduda oma halduri poole. Pakume võimalust analüüsida olukorda ja edasised tegevused läbi arutada. Soovi korral pakume maksepuhkust või muud lepingulist vormi.

Enne metsamasina liisimist soovitame analüüsida turul pakutavaid töid ja teenuseid. Saadud vastused võimaldavad langetada otsust sobivaima masina valimiseks. Suurte metsatraktorite eelis on üldjuhul asjaolu, et need võimaldavad saavutada suuri lageraie mahtusid. Väiksema tehnika eelis on muude teenuste pakkumise võimalus, olgu selleks siis sanitaar- või harvendusraie. Enda metsas raiet tegeval metsaomanikul soovitame liisida universaalsemat tehnikat, mida saaks kasutada ka igapäevaste majapidamistööde tegemisel.

Enne ostu tegemist soovitame kindlasti konsulteerida Hansa Liisigu kliendihalduriga. Võimalusel saame pakkuda kasutatud masinaid. Koos metsatehnika müüjatega aitame leida sobivad masinad ning parimad liisingutingimused.

Loodetavasti aitab sektori ettevõtete liikumine õiges suunas tekkinud raskustest välja tulla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing