Paljud Brüsselis elavad eestlased vaatavad
ETV, TV3 ja Kanal 2 saateid siit ostetudsatelliittelevisioonikomplektiga, kuigi
seda tohib kasutada ainult Eestis.
Paljud Brüsselis elavad eestlased tunnistavad SL Õhtulehele, et on kodumaiste telekanalite vaatamiseks ostnud Eestist Viasati satelliittelevisioonikomplekti, kuigi seda tohiks lepingu järgi kasutada ainult Eestis. «Õhtuti kogunetakse nende inimeste juurde, kellel on kodused telejaamad olemas. Lemmikpäev on neljapäev, kui vaadatakse «Paari» ja «Kahvlit»,» räägib üks Brüsselis elav eestlane.
SL Õhtulehe teada kasutab sellist piraatsatelliit-TVd umbes 100 Brüsselis ja Luxembourgis elavast 1500 eestlasest ning väidetavalt koguni mõni ELi saadik. Ükski kuuest saadikust seda aga ei tunnista.
Viasati juhatuse liikme Kalle Soinineni hinnangul veavad kliendid kõikjal maailmas satelliittelevisioonifirmasid eelkirjeldatud moel alt. Tema sõnul on siinses lepingus tõesti punkt, mille järgi peab ostjal olema Eesti aadress ja ostetav satelliitantennikomplekt on mõeldud ainult Eestis kasutamiseks. Soininen põhjendab piirangut sellega, et kui firma ostab mingi filmi näitamise õiguse, tohib ta seda näidata ainult lepingus märgitud riikides. Samas olevat kliendi lepingukuulekust väga raske kontrollida.
Seotud lood
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.