Helen õpib Koeru keskkooli viimases klassis ja elab koos vanematega Abaja külas. Enamik nädalavahetusi ja koolivaheaegu veedab ta aga Tallinnas.
Sõidu- ja taskuraha annavad talle vanemad. Neiu on juba harjunud ka endale ise taskuraha teenima. Helen on töötanud restoranides ja kohvikutes, olnud müüja, ettekandja ja ka nõudepesija. Praegu paigaldab Helen tuttavatele geelküüsi. Sellega teenib ta keskmiselt 700-800 krooni kuus.
Küünetehnikukoolituse eest maksid Heleni vanemad. Kõik hariduskulud ongi olnud neiu vanemate kanda.
Raha Helenil maal eriti ei kulu. Selle eest on linnas võimalusi küllalt. Suurema osa rahast investeerib ta endasse. "Kosmeetika, solaarium, riided," loetleb ta oma väljaminekuid. Sügisel, kui Helen plaanib linna kooli, arvatavasti farmaatsiat õppima minna, kavatseb ta kindlasti ka aeroobikas käima hakata. Raha selleks loodab Helen saada vanematelt. Ettevalmistusi iseseisvaks eluks tegi ta aga juba suvel.
Kuigi Helen kannab pangakaarti pidevalt rahakotis, ei armasta ta sellega eriti maksta. "Kui raha on rahakotis, näen reaalsemalt, kui palju mul raha on," arvab ta, kuid nendib, et pangakaardi peal on raha ohutum hoida. Vargaid on palju, kaardi saab vähemalt ära blokeerida.
Toidukaupade hindu neiu väga ei jälgi, seevastu riiete puhul on hinnad olulisemad. "Turukaupa ei taha. Kvaliteedi eest olen nõus maksma. Spordiriietel ja teksadel hindan firmamärki, kvaliteet on siiani tagatud olnud, pluss vastupidavus ja mugavus."
Autor: Katre Tatrik
Seotud lood
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Enimloetud
6
Näeb häid objekte Eestis ja väljaspool
Hetkel kuum
Näeb häid objekte Eestis ja väljaspool
Rõtov, Mandel ja Lang ettevõtete maksustamisest
Tagasi Äripäeva esilehele