NO toob Totu teie kontorisse!

Ülle Hallik 02. veebruar 2007, 00:00

NO teater on otsustanud tuua välja 1960ndate õpetliku romaani raha pahedest ning sooritab seda kontorites üle riigi. Lugu räägib õnnelikust Lilleküla Totust, kellele Kuule sattudes tehakse kiiresti selgeks kapitalismi karmid reeglid.

"See EI OLE päris kindlasti lastelavastus, vaid kontseptuaalne töötlus kommunistliku sisuga kasvatuslikust romaanist," selgitas NO teatri dramaturg Eero Epner.

"Totu Kuul" põhineb Nikolai Nossovi 1960ndatel ilmunud samanimelisel romaanil. Peeter Volkonski instseneeringut, Tiit Ojasoo kontseptsiooni ning Kaspar Jancise muusikat mängitakse ainult tellimisel ja ainult büroodes kui kapitalismi pulbitsevates südametes, mis tähendab, et vabamüüki pääsmeid ei lähe. "Võõraid kontoreid me vallutama ei lähe, välja arvatud äärmisel vajadusel," möönis Eero Epner. Oma olemuselt on lavastus minimalistlik, väheste rekvisiitide ja rokkmuusikaga.

Kui sisu veidi lähemalt valgustada, siis satub selles kapitalistliku maailma pahedest rääkivas õpetlikus teoses sõbraliku Lilleküla elanik Totu pooljuhuslikult Kuu peale, kus on aga elu. Ja veel milline! Kiiresti tehakse Totule selgeks, et Lilleküla solidaarsed reeglid siin enam ei kehti.

Totu tehakse tuttavaks rahaga. Peatselt on Totu haaratud suurde investeerimispüramiidi, mida püüavad oma huvides ära kasutada ilged kapitalistid Kalmare ja Coifield.

"Lavastus küsib väga naiivseid, kuid naiivsuses selgeid ja õigeid küsimusi selle kohta, kuidas tänapäeva kapitalistlik maailm töötab," soovitas NO teatri dramaturg seda sõnumit mitte kahe silma vahele jätta.

Nõukogude ajastul üleskasvanud põlvkonnal erilist nostalgiat lavastust vaadates loota ei tasu. Epneri sõnul on tegelased küll samad ning tegevusigi pole tundmatuseni muudetud - räägitakse suuresti raamatu teksti ja rääkijad on raamatust tuntud tegelased. Tükk ise pole aga nostalgilisest minevikust, vaid tänapäevast.

Nimiosas on Risto Kübar või Kaspar Jancis, teistes osades Kristjan Sarv, Andres Mähar, Gert Raudsep, Rasmus Kaljujärv, Jaak Prints, Mirtel Pohla, Inga Salurand ja Sergo Vares.

Esietendus 5. veebruaril on kinnine ja toimub Gild Bankersi ruumides. Totu-lavastusega on NO teater investeerimispanga oma šefluse alla võtnud: hooaja jooksul sponsoreeritakse panka tugeva selgroo ja ideelise värskusega.

Kuupäevad etenduse tellimiseks on 2., 3., 6., 16. ja 17. märts. Etendus kestab umbes tund ja 15 minutit, etenduseks vajatakse umbes 50ruutmeetrist korraliku ventilatsiooniga kontorit. Korraga saab etendust vaadata kõige rohkem 30 inimest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing