Europass koosneb viiest dokumendist: Europassi CV, keelepass, õpirände tunnistus, kutsetunnistuse lisa ja diplomilisa. Esimest kahte on võimalik teha kõigil individuaalset. Õpirändetunnistuse ning kutsetunnistuse ja diplomilisa vormistavad erinevad pädevad organisatsioonid.
Eesti Europaasi Keskuse juhataja Kaire Kroosi sõnul on praeguseks Euroopas vormistatud ligi kuus miljonit dokumenti. "Õpirändetunnistusi on Eestis antud välja peaaegu 250. Kuna paljud eestlased täidavad oma CVd juba inglise keeles, siis täpset ülevaadet on raske anda," selgitab Kroos.
"Europass püüab ühtlustada üleeuroopalist CV-vormi. Samuti aitavad juhendid ja instruktsioonid lihtsustada CV vormistamist," selgitab Kaire Kroos Europassi CV eeliseid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Europassi keskuse juhataja sõnul on plussiks ka see, et lisaks tavaliselt elulookirjelduses kajastatud informatsioonile, mille alla kuuluvad haridus, töökogemus, täiendõpe, võimaldab Europassi CV kajastada ka enda sotsiaalseid, organisatoorseid, tehnilisi ning arvuti- ja kunstioskusi. Selline dokument kannab rohkem informatsiooni, kui senini vormistatud CVd.
Pärast bakalaureuseõppe lõpetamist on võimalik kõigil tudengitel taotleda endale diplomilisa. "Selleks tuleks pöörduda enda kooli õppeosakonda. Magistri- ja doktoriõppe lõpetanutele antakse ingliskeelne lisa tunnistusega kaasa, seda eraldi taotlema ei pea."
Dokumendid on abiks töökoha otsimisel, Eesti ja Euroopa koolitusprogrammidesse ja õppeasutustesse kandideerimisel. Soovi korral võib täita oma CV ka mõnes teises Euroopa Liidu keeles. Näiteks Prantsusmaale tööle minnes on mõistlik täita kohe prantsuskeelne CV-vorm.