Renara mängib publiku tundekeeltel

Mari Hiiemäe 09. veebruar 2007, 00:00

Kõiki avatud südamega kuulajaid oodatakse Kumusse osa saama Prantsuse pianisti Renara kammerlikes meeleoludes soolokontserdist.

Vene juurtega Prantsusmaa pianist Renara on noor naine, kelle muusikalisi otsinguid on tagant tõuganud tema sisemine vajadus jagada maailmaga ilusaid hetki ja emotsioone.

Selle tulemusel on iga Renara kontsert kordumatu: tundliku natuurina ammutab pianist inspiratsiooni otse õhust ning kohandab esinemiskava meeleolu hetkesse sobivaks.

Klaveril kolmeaastaselt oma esimesi katsetusi alustanud Renara muusikuks saamise teel on olnud palju kõhklusi ning ümbermõtlemisi.

Hoolimata muusikakooli ning konservatooriumi lõpetamisest võib öelda, et pigem on muusika tema leidnud, kui tema seda otsinud.

Elukutseliseks muusikuks saamine on tulnud läbi kõhkluste ning seda just sellepärast, et Renara ei armasta püsida tavalistes kammitsetud raamides.

Tema looming on täis omaette uitamisi ning isiklikke emotsioone, mis on helged ning täis pühalikku rõõmu.

"Absoluutselt kõigil inimestel on olemas püüdlus valguse ja headuse poole," on Renara veendunud.

Enda panust maailma headusesse näeb Renara kõige ilusa helidessevalamises, et see teistele inimestele sel moel kättesaadavaks muutuks.

Kõige suurem loomingut stimuleeriv jõud on Renara arvates armumisel ning kirel, samas võib tõukejõuks olla kõik see, mida elu toob ja mis kutsub esile tugevaid tundeid.

"See on kokku puutumine millegi elusaga erinevates variatsioonides," üleb noorpianist.

Alates 2004. aastast kuni tänaseni on Prantsusmaal ilmunud Renara loominguga neli heliplaati. Koostöö jätkub Prantsuse helistuudioga Delphine Productions, mis on spetsialiseerunud instrumentaalmuusika produtseerimisele.

Iga plaat on omamoodi terviklik meditatsioon kindlatel teemadel, milleks peaasjalikult on armastus ning sisemine püüdlus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing