Riigikogulased jätavad enne valimisi põhitöö

Kadri Jakobson 14. veebruar 2007, 00:00

Uue aasta esimestel kuudel pole paljud saadikud jõudnud Riigikogu istungitele või komisjonidesse. Valimiste eel on järsult kasvanud ka saadikute põhjuseta puudumiste hulk.

Riigikogu liikme puudumist võidakse lahterdada välis-või siselähetuse, haiguse või muu põhjuse alla. Põhjuseta puudumiseks peetakse seda, kui Riigikogu liige ei tule istungile ega põhjenda seda millegagi. Kõige enam on selliseid puudumisi Mart Laaril, Jaanus Rahumäel, Kristiina Ojulandil ja Siiri Sisaskil.

Laar on sel aastal toimunud Riigikogu 14 istungist jõudnud pooltele, Rahumägi kaheksale. Sisask ja Ojuland on puudunud viiest istungist.

Ka komisjonide töö ei näi mõnele Riigikogu liikmele valimiste eel huvi pakkuvat.

Respublikaan Siiri Sisask ei jõudnud jaanuaris ühelegi riigikaitsekomisjoni istungile.

"Mul on õigus teiega üldse mitte rääkida," ütles Sisask pärimise peale, miks ta pidevalt puudub. "Teate mida, see on minu isiklik asi. Sest vaadake, mina ei kandideeri enam. Minul on oma erakonnaga omad probleemid siin. Mina pole paljuski nende asjadega nõus, mida teeb minu erakond. Riigikogu liige on oma otsustes vaba. Miks mina nii otsustan, on minu asi, ja milles mina kaasa rääkida ei taha, ei räägi. Saite aru?"

Sisask lisas, et on kolme ja poole aasta jooksul tööd Riigikogus hästi teinud.

"Vastab tõele," möönis reformierakondlane Jaanus Rahumägi oma puudumiste kohta. "Ida-Virumaa ots on liiga pikk, tuleb tunnistada," ütles Rahumägi.

"Mul peaks olema parem skoor kui Mardil (Mart Laaril - toim.), kui vaadata just hääletamist. Kui vaadata filosoofiliselt, on meil isand Laariga sama asi ajada. Isand Laar tahab end uuesti teostada Eesti poliitikas, Reformierakond tahab enda teostada Ida-Virumaal. Selleks, et seal läbi raiuda, tuleb kohal käia," rääkis Rahumägi.

Eelmisel nädalal ei jõudnud Riigikogu istungile Arnold Kimber, Kristiina Ojuland, Urmas Reinsalu, Jüri Saar, Ain Seppik ja Jüri Tamm. Seevastu on parlamendiliikmete muidu nii tihedad ja kauged välisreisid asendunud Eesti-siseste lähetustega ja kohtumistega valijatega.

Saadikud on kohtumas käinud valijatega Otepääl, Väike-Maarja Gümnaasiumis, Narvas, Võru- ja Valgamaal, Ida-Virumaal, Viljandis, Lääne-Virumaal, Tartumaal, Pärnumaal jm. Kõige pikema valimiskampaania - üheksa päeva Ida-Virumaal - on teinud Ants Pauls.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing