Suurema osa igakuisest sissetulekust teenib neiu ise. Nimelt käib Maarja tööl. Kui Maarjal raha vaja läheb, võib ta julgelt pöörduda ka vanemate poole, kes last meelsasti aitavad.
Maarjale tehti esimene pangakaart ja konto, kui ta oli kaheksa-aastane, et oleks koht, kuhu laekuksid kõik tema sissetulekud. Sularaha kasutab ta suhteliselt vähe - vaid seal, kus pangakaardiga maksta ei saa.
Ligi 400 krooni kulub Maarjal kinos ja kohvikutes käies. Kooliasjad ja söök võtavad ligi 300 krooni kuus. Üks kindel igakuine väljaminek on rahvatantsu kuumaks, mis on 25 krooni ja mille tasumise eest kannab Maarja ise hoolt.
Poes jälgib Maarja hindasid: "Kui midagi vaja on ja sarnaseid asju pakutakse erineva hinnaga, siis võrdlen nende omadusi. Kui erilist vahet ei ole, siis ostan odavama, sest ükskord laguneb asi nagunii ära."
Nooremana meeldis Maarjale ostlemas käia. Mõnda aega tagasi talvesaapaid otsides oli ka nelja poe külastamine tema jaoks tüütu. Kuid kui ta kord juba sisseoste tegema läheb, siis ikka sõbrannadega.
Maarja hindab oma hakkamasaamist rahaasjades Eesti noortele omaselt normaalseks.
Maarja arvates on hea oma rahaasju ise majandada. Neiu teab ja oskab paremini planeerida oma kulutusi, et ei oleks sellist lihtsana tunduvat varianti nagu "ema maksab".
Autor: Annika Saar
Seotud lood
Augusti lõpus hakkas Saue vallas Laagris tööle rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine moodne tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.
Enimloetud
1
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
5
Rõtov, Mandel ja Lang ettevõtete maksustamisest
Hetkel kuum
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Rõtov, Mandel ja Lang ettevõtete maksustamisest
Tagasi Äripäeva esilehele