"Odavalt ära anda ei taha," põhjendas Eesti Raudtee ehitusameti juhataja Endel Vatter müügi jätkamist varem väljakuulutatud hinnatasemel ning lisas, et "kiirmüügiga me ei tegele".
Enampakkumise korraldaja ASi Pindi Kinnisvara äripindade maakler Arvo Treier tunnistas möödunud nädalal, et vaatamata suurele huvile konkreetseid ostupakkumisi palju ei tulnud. "Ütleme nii, et neid oli alla viie," laveeris Treier.
Pindi valis neist pakkumistest ülemöödunud nädala lõpuks välja parima, misjärel läks otsus Eesti Raudtee juhatusele kinnitamiseks. "See pakkumine ei sobinud hinna tõttu," kommenteeris Vatter enampakkumise nurjumist. Seni on müümata ka teised enampakkumisel olnud Tallinna kinnistud Suurtüki 12 ja Telliskivi 64.
Vatteri sõnul kuulutab Eesti Raudtee uued enampakkumised välja aprilli lõpus. Maksetingimused muudetakse ostjaile soodsamaks, kuid hinda alla ei lasta. Kinnistute müügist loodetud raha kavatses firma infrastruktuuri ja veeremisse investeerida, ent praeguseks on ka laenukraanid avanenud.
Jaanuaris rääkis Eesti Raudtee juhiks tõusnud Kaido Simmermann, et 868 miljoni kroonise investeerimisplaani täitmiseks laenab ettevõte Põhjamaade Investeerimispangast 625 miljonit krooni. Laenu tingimuseks oli, et raudteeaktsiad läheksid taas riigi omandusse.
Seotud lood
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.