Esimene kukkuv doominokivi?

Aivar Hundimägi 23. veebruar 2007, 00:00

Eesti Ehituse börsiteade Lutheri kvartali ehituslepingu ülesütlemisest oli üllatav.

Esiteks üllatas, et ettevõte korraldas eile kohe pressikonverentsi ja selgitas tagamaid. Ettevõtte seisukohast oli selline käitumine õige, sest aitas maandada võimalikke spekulatsioone. Alati on halb uudis kasulik edastada esimesena. Juhid said kinnitada, et mingeid kahjusid lepingu katkestamisega ei kaasne - arendaja oli tööde eest teinud ettemaksu.

See ei pruugi paika pidada, sest teade tuli üllatusena ka Lutheri kvartali arendajale Pjotr Sedinile, kes kohe oma advokaatidega nõu pidama asus. Ehitaja loobumine on Sedinile tõsine hoop. Uue leidmine venitab projekti ja muudab arenduse kallimaks. Vaevalt Sedin niisama loobub ega nõua Eesti Ehituselt kahjutasu.

Üllatav oli pressiteade veel seetõttu, et seni on juttudesse Eestit ähvardavast kinnisvarakrahhist suhtutud külma kõhuga. Räägitud on väikearendajate probleemidest ja müügis projektidest, aga suurte arenduste kohal pole erilisi murepilvi olnud, erandiks Arco Vara spaahotelli äriidee luhtumine. Nüüd lisandus siis Lutheri kvartal.

Kinnisvararalli tõi ka suurte riigiettevõtete erastamise järel tühjaks jäänud hooneisse uut hingamist ja raha. Unistuste pindu oli võimalik osta endisesse Tallinna vineerikombinaati, paberivabrikusse, Dvigateli. Lutheri kvartal võib aga osutuda esimeseks kukkuvaks doominokiviks, mis suured arendusprojektid mõneks ajaks pikali lükkab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing