Talispordihooaeg täies hoos

Signe Sillasoo 23. veebruar 2007, 00:00

Talverõõme on Eestis võimalus nautida nii Põhja- kui ka Lõuna-Eesti snowtubing'u parkides, suusa- ja lumelauanõlvadel, lumesaaniradadel ning pikematel murdmaadistantsidel. Väga paljud suusakeskused pakuvad mäesuusatamise, kelgutamise, lumelaua ja -saanisõidu kõrval ka talviseid matkasid ning seiklusmänge.

Näiteks Mammaste Tervisespordikeskuses on võimalik 300 krooni eest nautida lumekingaretke piknikuga. Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus pakub sama raha eest suusamatkal osalemise võimalust.

Suurem osa talispordikeskusi pakub ka spordivarustuse laenutamise, majutuse, lõõgastava vaba aja veetmise ja toitlustuse võimalust. Majutust ja toitlustust sisaldavate pakettide hinnad ulatuvad paarisajast kroonis kuni arvestatavate tuhandeteni välja. Väga paljudes keskustes on pikemate radade osad ka valgustatud, mis annab võimaluse suusatamiseks ka õhtustel kellaaegadel.

Radade pikkused ulatuvad Eesti suusakeskustes 500meetristest sprindiradadest kuni 63kilomeetrise Tartu Maratoni rajani välja. Pikemaid distantse on võimalik sõita ka Kõrvemaa (24 km), Jõulumäe Tervisekeskuse (15 km) ja Kääriku Spordi- ja Puhkekeskuse (15 km) radadel.

Lastele pakuvad mitmed suusakeskused kelgutamise ja snowtubing'u võimalust. Viimast saab proovida näiteks Tallinna lauluväljaku Talvekeskuses, O`Boy Snowtubing Pargis Munamäel, Kohtla-Nõmme Talvekeskuses ning Valgamaal Jaanikese Puhkekeskuses.

Erkki Raasuke, Hansapanga juht
Hea suusatrenn on minimaalselt 1,5 kuni 2,5 tunni vahel. Kilometraaž sõltub ilmast, suuskadest ja muudest oludest. Vastupidavusalade juures ongi vast kõige olulisem trenni kestus, vähem distants ja edasiliikumise viis.

Kõige meelsamini käin suusatamas Kõrvemaal, Kekkose rada on ka alati suurepärane elamus.

Suusaradade seisukord on tublisti paranenud. Täna tehakse head ettevalmistust juba paljudes kohtades. Samas on kohati väga kurb, kui lumi, ilm ja tehnika olemas, kuid pole viitsitud radu hooldada.

Art Soonets, Scanpix Balticsi juhatuse esimees
Kõige meelepärasemad on minu jaoks pikemad distantsid. Alla 20kilomeetrise matka tarbeks pole suurt mõtet ennast riidsesse panna ja kohale sõita. Suurem tähtsus kui kilomeetrite tagaajamine on siiski aeg, alla 1-1,5 tunni ei ole suuskadel mõtet väljas olla.

Asukoha ja raja tehnilise kvaliteedi pärast eelistan peamiselt Otepää, Haanja ja Kääriku radasid.

Suusakeskuste tase on järjest tõusnud, eriti, mis puutub radade tehnilist ettevalmistust. Eks seda toeta kindlasti ka suured investeeringud rajamasinatesse ja lumetussüsteemidesse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing