Uuspõllu uskumatud seiklused

Christel Karits 23. veebruar 2007, 00:00

Näitleja Jan Uuspõldu võib armastada või tema nime kuuldes grimasse teha, kuid ükskõikseks ta publikut ei jäta. Nagu meediatki, mille kollasema poole üllitisi silmas pidades valmis Andres Maimikul ja Rain Tolgil tragikoomiline film "Jan Uuspõld läheb Tartusse".

"Hetkel on väga raske omapoolset hinnangut anda, kuna olen ise asjas niivõrd sees," ütleb Jan Uuspõld ise. "Võin ainult oletada, et see, mis tehtud sai, hakkab mulle tulevikus meeldima. Aga kui päris aus olla, siis kaldun ma arvama, et see hakkab mulle tulevikus väga meeldima, sest kogu selles filmiprojektis on stiili."

"Jan Uuspõld läheb Tartusse" on süsimust komöödia näitleja Jan Uuspõllu dramaatilisest ja seiklusterohkest elust.

Paljud tuntud inimesed mängivad selles iseennast, paljusid reaalseid isikuid mängivad näitlejad ja mõned kuulsused mängivad teisi kuulsusi.

Loos teeb kaasa plejaad meediakangelasi, alustades "Lihtsa elu" Sillest ja lõpetades Eesti Vabariigi presidendiga.

Filmi peaosalise Jan Uuspõllu filmisaatus on inspireeritud tema reaalsest elukäigust.

"Jan Uuspõld on andekas, kuid p***ekäinud näitleja. Ta prassib kui Pant, Hunt ja Kekkonen kokku, kükitab kasiinodes nagu viimane Viiol ning valetab nagu Mart Laar. Jan on kõigile võlgu ja kõigiga tülis ning saab oma naiselt alatasa nahutada nagu Inno Ingridi käest.

Pärast teatrist vallandamist on ta sunnitud leiba teenima Õllefestivali maskotina, viikingnaise Helgana.

Ühel päeval peksab tal s**t nii ventikasse, et ta marsib otsesaate võtteplatsilt minema. Järgmine hommik leiab Jani juba lõdisemas kainestusmaja külmade linade vahel. Kõik on jõudnud punkti G.

Aga tunneli lõpus paistab valguskiir - Jan saab pakkumise, millest on võimatu keelduda - peaosa Vanemuise uues Tammsaare-lavastuses.

Nüüd tuleb ainult Tartusse jõuda.

Aga kui raha on huugama pandud, siis tuleb minna teisiti.

Oma teekonnal satub Jan kõikvõimalikesse jamadesse. Ta kohtub kavalate poliitikute, kiimaste naiste, mõrvahimuliste maameeste, hullude prohvetite, kuulsate popstaaride ja Eesti Vabariigi presidendiga, kes viivad vaese prominendi üheskoos närviataki äärele.

Lõpuks ei saa Jan enam ise ka aru, kes ta on, kust ta tuleb ja kuhu ta läheb ning mis ümberringi toimub…" võib lugeda filmi lühikokkuvõttest.

Kuivõrd filmiseiklused näitleja reaalse eluga ühtivad?

"Nooppphhh... ühtivad sedavõrd, et kuna see roll põhineb Jan Uuspõllul, siis ei ole mul ka võimalik siin põigelda, et ei ühti ühti," ütleb peakangelane.

"Lisandusi ja kõvernurki ning kunstilisi rõhutusi on rolli Jan Uuspõllule lisatud niipalju, et see oleks usutavuse piirides ehk et see oleks usutav Jan Uuspõllu paroodia. See meie plaan oligi: parodeerida Jan Uuspõllust loodud meediakuvandit."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:45
Otsi:

Ava täpsem otsing