Valimisteni 9 päeva

Villy Paimets 23. veebruar 2007, 00:00

Seekordne pikisilmi oodatav Valge Laev peaks Soomest hordide kaupa naisi kaasa tooma.

Eile teatas Tallinna ettevõtlusamet, et korraldab Soomes reklaamikampaania, mille peamiseks sihtrühmaks on Helsingi ja selle lähiümbruses ning Lõuna- ja Lääne-Soomes elavad üle 35aastased naised.

"Uuringute järgi just nemad moodustavad selle osa soomlastest, kes on kõige rohkem huvitunud kultuurist, kunstist ning disainist, ja samas ka reisivad palju," selgitasid ametnikud rahvale. "Sellest tulenevalt on ka kampaania väljundiks Soome naiste- ja sisustusajakirjad. Kampaania peamisi teemasid kajastavad näiteks internetileheküljed, ajaleht The Baltic Guide ja kampaania jaoks on loodud ka spetsiaalne soomekeelne internetilehekülg."

Nojah, pealtnäha vahva üritus, kuid tegelikult? Kas meil omal siis naisi polegi? Kes selle taga võiks olla? Kelle kõrvad paistavad naistelaeva tellimuse tagant? Vaevalt, et Tallinna ettevõtlusameti juht Kairi Teniste kui naisterahvas ise sellisele naiste importimise mõttele tuli. Siin peavad mõne mehe või omasooihara soovunelmad mängus olema.

Aga vaadakem siis linna ladviku poole - abilinnapea Jaanus Mutli see hoolimata oma vembumehe kuulsusest (roosad foorituled, takso-itaallased jne) ilmselt pole, on teine vabaabielus ja liiga noor ka, saab 7. märtsil alles 33. Linnapea Jüri Ratas on veelgi ebatõenäolisem, tema on abielus ning veelgi noorem, vaid 28 ja pool. Kõrvalepõikena tasub siinkohal muidugi mainimist, et noorte keskerakondlastest pealinnajuhtide Pärnu kolleegile meeldivadki just vanemad naised. Aga jah, erand kinnitab reeglit.

Aga otsime siis edasi - vanuse poolest justkui sobivad abilinnapead Kalev Kallo (vabaabielus, 59) ja Taavi Aas (abielus, 41) samuti mitte, neil ju naised, Aasal koguni lapsed olemas. Seega jäävad üle kaks volikogu juhti - ikka-veel-kadunud Elmar Sepp (48) või Toomas Vitsut (47), mõlemad lahutatud, vanus ka sobib. Samas, linnajuhid, mõelge enne, kui soomlaste südameid vallutama hakkate - on ju teada, et soomlased sellised väetikesed on, ei sobi neile ei piim, ei nisu, ei munad, ei pähklid ning teised allergeenid, samuti teatas Soome juhtiv ajaleht Helsingin Sanomat, et sajad soomlased käivad Tallinnas hoopis rahustijahil…

Posted by Villy Paimets at 2:14 PM

Comments: villy.paimets@aripaev.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing