Kelmide ja varaste kõrval süüpingis ka firmajuhte

Kadi Heinsalu 01. märts 2007, 00:00

Eile jätkusid Tallinna linnakohtus juveeliröövides kahtlustatavate loovutamisistungid. Kohtu ees olid mitmes relvastatud röövis kahtlustatavana Tarmo Kellam, Ardo Ardoja ja Gennadi Safonov.

"Jube möll, mis toimub? Kas keegi seletab ka vä?" küsis Tarmo Kellam kohtusaali astudes.

"Si, si, paparazzo'd! Nii kuulus ma polegi olnud. Kas raha ka poseerimise eest saab?" küsib Kellam fotograafidelt ja hõõrub sõrmeotsi kokku.

Kellamit kahtlustatakse relvastatud röövide toimepanemises, kuritegelikku grupeeringusse kuulumises ja ebaseadusliku püstoli omamises. Väidetavalt lõi ta koos juba Itaaliale loovutatud Timo Ormiga üht itaallast ja tekitas talle kehavigastuse. Ka hakkasid mehed vastu Itaalia politseinikele, ähvardades neid tugevatoimelise pisargaasi ballooniga.

Seni on kõik kuus kohtu ees käinud kahtlusalust enda loovutamisega Itaaliale nõus olnud. Kellam, Safonov (s 1966) ja Ardoja (s 1979) ütlesid, et kõikides kahtlustuses toodud kuritegudes nad kindlasti end süüdi ei tunnista, kuid jätavad üksikasjad Itaalia kohtu arutada.

Safonovi, kes kohtus kapuutsi ninani venitas, otsustas Tallinna linnakohus Itaaliale loovutada. Kellami ja Ardoja suhtes teeb kohus otsuse reedel.

Täna ja homme on kohtu all Itaaliasse väljaandmiseks Ats Pärnaste, Argo Mölder, Igor Vereštšagin, Kaius Jaanis, Toomas Ots ja Renee Lees.

Itaaliasse on juba loovutatud Jüri Eisma, Timo Orm ja Virgo Raudsepp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing