Linnahalli arendusõigus müügil 60 miljoni kroonise alghinnaga

ÄP 01. märts 2007, 00:00

Tallinn seab hoonestusõiguse kinnistutele kogupindalaga ligi 8,4 ha. Neist ühel asub Linnahall, teised aga on hoonestamata, teatas linna pressiteenistus.

Enampakkumisel on 50aastase tähtajaga hoonestusõiguse seadmise tasu algsuurus 60 363 666 krooni. Pakkumised tuleb esitada hiljemalt 15. maiks.

"Soovime leida Linnahallile arendaja, kes renoveeriks kompleksi moodsaks rahvusvahelisel tasemel konverentsi- ja kontserdikeskuseks," ütles abilinnapea Taavi Aas.

Hoonestusõiguse seadmise tingimuste järgi kohustub hoonestaja koostama Linnahalli ja sellega külgnevate kinnistute alale detailplaneeringu ning korraldama uushoonestuse ideelahenduse saamiseks ja Linnahalli rekonstrueerimiseks arhitektuurikonkursi.

Tallinna linnavalitsus on kinnitanud Linnahalli konverentsikeskuseks rekonstrueerimise ruumiprogrammi, arhitektuursed nõuded ning üldised kasutustingimused.

Linnahalli kui silmapaistva arhitektuurimälestise renoveerimiseks seatud muinsuskaitse eritingimused kindlustavad, et säilib nii hoone välisilme kui ka kõik väärtuslik sisemuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing