Valimisteni 3 päeva

Villy Paimets 01. märts 2007, 00:00

Postimehe veebilehel ripub juba pikemat aega n-ö elektrooniline poliitikute välimääraja, et kui tahad teada, kellele eelseisvatel valimistel oma hääl anda, siis vasta 21 olulisele küsimusele, vali oma valimisringkond ning saadki teada, kellega su vaated klapivad.

Kuna valimisrobot töötab valikvastuste baasil, siis on igaks juhuks antud ka variant "ei tea" või "ükspuha", selles ankeedis küll nime all "ei soovi vastata".

Otsustasin vaadata, kas ka mõni minu asemikuks pürgijatest ei soovi vastata küsimustele.

Tulemused on üllatavad, roheliste erakonnas kandideeriv Elmer Joandi ei ole näiteks ühelegi 21 küsimusest vastata suvatsenud, sama roheline Peep Tobreluts jättis vastamata 11, sotsid Merle Karusoo ja Andres Tarand aga 8 küsimust.

Räägitakse, et üks loll jõuab rohkem küsida, kui sada tarka vastata… aga siiski: miks ma peaksin teid valima, kui ma ei tea, mida teie soovite teha üksikisiku tulumaksuga, kuidas te kavatsete suurendada sündide arvu, kuhu teie arvates tuleks suunata tervishoiuraha jne, jne?

Posted by Villy Paimets at 2:10 PM

Comments: villy.paimets@aripaev.ee

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas 90ndana Riigikokku pürgiv Ege Hirv kirjutab Delfis, et valija peaks erakondade esikolmikuid vältima, sest need on rahastajate poolt ära ostetud.

Vastab SDE pressiesindaja Piret Pert:

Kas teie erakonna esikolmik (Padar, Nestor, Tarand) on raha teenrid?

Ei

Kas need sotsiaaldemokraadid, kes kuuluvad Riigikokku, Euroopa Parlamenti (või koguni president), on korrumpeerunud?

Ei.

Kas nad tuleks välja vahetada?

Ei.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing