Karmid mehed kahe tule vahel

Christel Karits 02. märts 2007, 00:00

Kobarkinos saab saabuval nädalal veel näha oktoobris esilinastunud ja pühapäeval Oscarite jagamisel valitsenud Martin Scorsese karmide meeste karmi filmi "Kahe tule vahel".

"Kahe tule vahel" korjas auhindu kadestamisväärsel määral, sest viiest nominatsioonist koguti neli võitu.

79. Ameerika filmiakadeemia auhindade jagamistseremoonial tunnistati "Kahe tule vahel" aasta parimaks filmiks.

Lisaks sellele võidutses film parima mugandatud stsenaariumi ja montaaži kategoorias ning elav legend Martin Scorsese triumfeeris lõpuks ometi parima lavastaja Oscariga, mida saabusid lavale üle andma kolm Scorsese põlvkonnakaaslast ja filmimaailma giganti - Francis Ford Coppola, George Lucas ja Steven Spielberg.

"Kahe tule vahel" võit parima filmi kategoorias oli märkimisväärne veel sellegi poolest, et tegu on esimese Oscari võitnud uusversiooniga pärast seda, kui 1959 triumfeeris "Ben-Hur".

"Kahe tule vahel" on pingeline ja kaasahaarav põnevusfilm Bostoni tänavaid valitseva iiri maffia ja sealse politsei omavahelisest võitlusest. Filmi aluseks on 2002. aasta Hongkongi hitt "Põrgulik amet".

Aastaid tagasi saatis Bostoni kardetuim ja mõjuvõimsaim maffiaboss Frank Costello (Jack Nicholson) mõned oma kandist pärit "paljulubavad talendid" õppima osariigi politseiakadeemiasse. Pärast kooli lõpetamist oli vastsete seadusesilmade ülesandeks tõusta politseiameti karjääriredelil võimalikult kiiresti võimalikult kõrgele, et seejärel olla Costellole vajadusel silmadeks-kõrvadeks. Nüüd ongi Colin Sullivan (Matt Damon) oma leivaisa soovid teoks teinud ning tõusnud piisavalt kõrgele kohale, et salastatud infole ligi pääseda. Costello tundub olevat tabamatu.

Mida aga maffia ei aima, on see, et Bostoni politsei on ette võtnud vahest veelgi ohtlikuma ja hulljulgema ettevõtmise: Costello juurde saadetakse tolle kodukandist pärit ning kahtlase minevikuga Billy Costigan (Leonardo DiCaprio), kes peagi allilmategelaste seas hakkab kanda kinnitama ning reputatsiooni hankima.

Sellises olukorras ei möödu kaua, kuni kumbki topeltmängija aimama hakkab, et vastaspool on nende olemasolust haisu ninna saanud ja on võtnud nõuks iga hinna eest tema isik välja selgitada. Aega jääb üha vähemaks ning tegutseda tuleb kiiresti. Mis juhtub aga siis, kui kaks meest omavahel silmast silma kohtuvad?

Osades Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg, Alec Baldwin, Ray Winstone, Anthony Anderson ja paljud teised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing