Liisi raha kulub tühja-tähja peale

Katharina Toomemets 02. märts 2007, 00:00

Liis Epro saab taskuraha vanematelt. Peamiselt kulub see söögi, joogi ja meelelahutuse peale. Lisaraha teenib Liis artikleid kirjutades.

15aastane Kadrioru Saksa Gümnaasiumis õppiv Liis Epro saab vanematelt taskuraha 450 krooni, mis kantakse tema pangakontole. Liisi meelest on see mugav lahendus, mis väldib liiga kiiret raha kulutamist.

Vajadusel küsib Liis raha vanematelt juurde. Üldjuhul saab ta selle hiljem sularahas. Neiule on see variant ka tunduvalt meelepärasem. Sularaha annab ressursside olemasolust alati kindla ülevaate.

Suvel töötas Liis hotellis, kus töötasuks oli ligi 800 krooni nädalas. Välismaale minnes vahetas neiu teenitud palga valuutaks ja šoppas selle eest. "On ikka uhke tunne küll, kui rahakotis on enda teenitud raha. Samas mõtled ka rohkem, mille peale seda kulutad," mainis Liis.

Praegu tegeleb tüdruk ajakirjandusega. Artiklite kirjutamise teenib ta iga kuu väikse summa. Palk oleneb töömahust, mis kuuti on erinev.

Raha kulub Liisil enamasti söögi, joogi peale, kuna talle meeldib väga sõbrannadega kohvikutes käia. Kosmeetikat ostab ta kord paari kuu jooksul. Riiete peale neiu väga palju ei kuluta, kuna ostab need enamasti välismaalt ja koos emaga.

Liis peab end laristajaks, sest alati, kui rahakotis mingisugune raha on, kipub see tühja-tähja peale ära kuluma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing