Päeva peategija oli Kristiine Kasiino

Raivo Sormunen 02. märts 2007, 00:00

Tallinna börsil osutus eilseks peategelaseks Kristiine Kasiino, millele pani käpa peale Olympic.

Enne Olympicu uudise teatavakstegemist oli kauplemine loiuvõitu. Kui aga aktsiaga kell 11.45 kauplemine taasavati, muutus börs taas elavaks ja kasiinoketi väärtpaber andis tuge kogu turule.

Kristiine Kasiino ost on Olympicu jaoks oluline, kuid üle ma seda ei tähtsustaks.

Lisab see Olympicu aastakäibele ja kasumile umbkaudu vaid 7%. Ostu võib esialgse info põhjal liigitada positiivseks eelkõige Olympicu jaoks. Veerand miljardi kroonine hind viimastel aastatel 25-30 miljoni kroonist kasumit näidanud kasiinoketi eest tundub olevat igati atraktiivne. Kulub ju ostuks vaid neljandik sügisel aktsiate esmaemissioonist saadud rahast.

Näiteks P/E (hinna/kasumi) suhte alusel hinnatakse Olympicut Kristiinest enam kui kolm korda kallimaks. Lisaks hinnatakse Olympicu omakapitali pandud raha kaks korda kõrgemalt kui Kristiine oma. Ja oleks siis, et Kristiine raha ei teeni. Vastupidi - ta kasumlikkus on Olympicust paremgi.

Kristiine miinuseks on ta väiksus, tegutsemine vaid Eesti turul ning väheaktiivne laienemine. Viimase kolme aastaga on Kristiine kasiinode arv kasvanud vaid üheksalt üheteistkümneni. Olympic on sama aja jooksul oma kasiinode arvu koguni neljakordistanud.

Võib arvata, et Kristiine Kasiino näiliselt odav müügihind näitab lihtsalt Olympicu aktsia ülehinnatust.

Olympicu jaoks võib tähendada Kristiine ost konkurentsi vähenemist oma põhiturul. Lisaks võib tekkida kulude kokkuhoid ka kasiinode opereerimise osas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing