Poliitikute eetriaeg tõusis hingehinda

Kadri Jakobson 02. märts 2007, 00:00

"No see on röövellik," kommenteeris ühe partei esindaja Kanal 2 küsitud hinda.

Pärast seda, kui tuli avalikuks, et Reformierakond on ostnud peaminister Andrus Ansipile Kanal 2 eetris viis minutit kõneaega, ärkasid ka teised parteid sama sooviga.

Äripäevale vihjas üks partei esindaja, et Kanal 2 küsis parteidelt viieminutilise lõigu eest 150 000 krooni.

Kanal 2 programmidirektor Olle Mirme ei aja kuuldusi tagasi. "Ütlen siiralt, see oli reklaamiosakonna jutt. Leidsime, et kui üldse, siis sellise summa eest," ütles Mirme. Ta lisas, et kui mõni partei olekski reklaamiaega ostnud, tähendanuks see hulga sekeldusi, sh kava ümbertegemist. "Jumal hoidis. Peale Ansipi ei tule kedagi," kinnitas Mirme.

Kui Ansipile osteti eetriaega Kanal 2-s, siis TV3s on kokku viis propagandasaadet. Kahel korral oli eetris Keskerakonna propagandasaade "Ärategija", kolme korral telekanali enda poolt jõuliselt väljareklaamitud peaministrikandidaatide debatt "Gigantide heitlus". Selle eest on tasunud nii Keskerakond kui ka Isamaa ja Res Publica Liit.

Mõlema saate puhul pole televaatajal võimalik aru saada, et tegemist on erakondade ostetud poliitilise reklaamiga.

Kui palju ostetud magus eetriaeg parteidele maksma läheb, ei õnnestunud eile teada saada. TV3 ei öelnud eile, kes ja kui palju kõige magusamal ajal eetris olnud Keskerakonna ja IRLi saadete eest maksab.

"Tegemist on kahtlemata osapoolte omavahelisse lepingusse puutuva infoga, mis ei kuulu avalikustamisele," kommenteeris telekanal.

TV3 reklaami hinnakirja järgi maksab 1 minut talvel prime time'i ajal 38 000 krooni. Kui arvestada puhtalt reklaamihinda, ulatub pooletunnise saate hind miljoni kroonini. Mõistagi pole see reaalne, sest tehakse allahindlusi.

Ka parteid jäävad summadest rääkides kidakeelseks.

"Meie avaldame valimistele kulutatud summad vastavalt seadusele pärast valimisi," ütles Keskerakonna pressiesindaja Toomas Raag.

Ka ei osanud IRLi peasekretär Margus Tsahkna telesaadetele kulutatud summat öelda. "Meil on ka muud telereklaamid ja need summad selguvad valimiste lõpuks," ütles ta.

Tsahkna sõnul pole mõtet spekuleerida telekanali hinnakirjas oleva reklaamiminuti hinnaga. "See pole midagi košmaarset, me teeme selle summa avalikuks," ütles Tsahkna. Reformierakond on valimiseelseks laupäevaks broneerinud peaminister Andrus Ansipi pöördumise.

Viieminutiline kõne Kanal 2 eetris läheb maksma 70 000 krooni, sekundi hinnaks on 235 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing