Tahad autot - tuleb oodata!

Tarmo Riisenberg 02. märts 2007, 00:00

Erilise lisavarustusega või eksklusiivse sõiduvahendi ostja peab olema valmis selleks, et uue auto kättesaamisele võib eelneda kuni aastapikkune ootus.

Aasta pole siinkohal ajakirjanduslik väljamõeldis: näiteks Audi uue sportauto R8 tellimisest sõiduki kättesaamiseni kulub üle 12 kuu.

"Juba tehase ametlik tarneaeg nendele autodele on 12 kuud," kinnitab Reval Auto turundusjuht Rivo Saarna. Arvestades seda, et R8-d toodetakse vaid viis eksemplari päevas, võib reaalne ooteaeg olla pikemgi.

Väljavaade unistada oma eksklusiivset sõiduvahendit aastajagu päevi pole eestlasi aga hirmutanud. "Tänaseks on meil tellimused kümnele Audi R8ile, esimene seda marki sõiduk peaks Eestisse jõudma juba maikuus," sõnab Saarna.

Maisemate sõidukite puhul kui supersportautoks kutsutud Audi R8 sõltub uue auto kättesaamiseks kuluv aeg pigem sellest, kas ostetakse juba esinduses olemas olev auto või tellitakse see näiteks vahelaost või otse tehasest.

"Kui klient tuleb ja valib endale esinduses oleva sõiduki, saab ta oma auto kätte kohe, minimaalselt tunniga," räägib Tiit Lillipuu Info Autost. Citro?ne ja Hondasid müüva Veho Eestis läheb esinduse laos oleva auto kättesaamisega aga mõnevõrra rohkem, maksimaalselt kolm-neli päeva. "Meil on muidugi ette tulnud ka olukordi, kus inimene on tulnud reede õhtul esindusse ja soovinud osta samaks õhtuks kingituseks autot," kinnitab Mihkel Vaks Veho Eestist.

Ka sellisele probleemile on salongis olevate sõidukite toel lahendus leitud, kuigi ostjal tuleb siis olla valmis kompromissideks, näiteks punase auto asemel leppima halli või sinisega.

Juhul kui kliendi soovidele vastavat autot pole aga Eestis olemas või see tuleb tellida vahelaost või tehasest, võib sõidurõõmu nautimine nihkuda kuude kaugusele.

Ka populaarsete uudismudelite hankimine osutub tavaliselt suure nõudluse tõttu oodatust pikaajalisemaks. "Meie eelmise aasta murelapseks oli Honda Civic, mille tarneajad olid kohati kuni kuue kuu pikkused," meenutab Tõnu Vahtel Honda Balticust. Nüüd on olukord normaliseerunud ning uue Civicu saab kätte maksimaalselt kuuga. Teine populaarne sõiduk Honda mudelivalikus, uus CR-V, on veidi defitsiitsem ja seda tuleb oodata umbes kaks kuud. Põhjamaades on CR-V läbimüük märkimisväärselt suur ja seetõttu on siinsed turud Honda jaoks eelisseisundis. See aga väljendab ostja jaoks ennast (positiivselt) mõistlikes tarneaegades.

Neid mudeleid, millel seisab ees aga peatne põlvkonnavahetus, saab kohe. Näiteks vabu Ford Mondeoid on momendil Eestis üle 200 ja kuni uue mudeli tulekuni sügisel 2007 saab praeguse mudelipõlvkonna esindajaid osta n-ö riiulilt. Tarneajad on pikad ka tarbesõidukitel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing