Tippjuht eelistab Reformierakonda

ÄP 02. märts 2007, 00:00

"Annan neile viimase võimaluse," ütles anonüümsust palunud tippjuht, kes lubas kõigele vaatamata hääletada Reformierakonna poolt, nagu ta seda alati on teinud.

Äripäev viis veebruari lõpus TOP 150 ettevõtete juhtide hulgas läbi oma juba traditsiooniks saanud valimiseelse küsitluse.

Küsitlus näitas, et endiselt hääletavad tippjuhid Riigikogu valimistel eelkõige Reformierakonna poolt, teine eelistus on Isamaa ja Res Publica Liit.

Isamaa ja Res Publica Liit kogus juhtidelt 13 häält. 2003. aasta valimiste eel oli Äripäeva küsitluse järgi tollal veel eraldiseisev Res Publica juhtide teine eelistus Reformierakonna järel. Isamaaliit omakorda oli juhtide teine eelistus pärast Reformierakond 1999. aasta valimiste eel.

Avaliku arvamuse küsitluste järgi eelolevad valimised võitev Keskerakond pälvis TOP 150 ettevõtetelt aga vaid viis häält.

Samas on seda rohkem, kui oli eelmise Riigikogu valimiste eel, mil Keskerakond sai rohkemate vastanute hulgast vaid kolm häält.

2003. aastaga võrreldes on tunduvalt kasvanud nende juhtide arv, kes kas ei tea oma eelistust või ei taha seda välja öelda.

Kui neli aastat tagasi polnud mõned päevad enne valimisi oma otsust langetanud 18 protsenti juhtidest, siis tänavu ulatus see protsent juba üle 23.

Tiit Kolk, Repo Vabrikute juhatuse esimees
Minu eelistuseks on IRL, sest nad on kõige ausamad. Ma ei vaata nende tegutsemist isikute tasemel. Mõistlik on rääkida valimisprogrammist. IRLi programm on kõige riigimehelikum. Nad ei lähe valimistele konkreetsete valimislubadustega, et pensionäridele ja koduperenaistele nii palju raha juurde. Selle asemel, et tegeleda häälte juurdeostmisega, peame oma riigis muutma elu paremaks, ja nemad seda teevad.

Jüri Vips, ABC Grupi juhatuse esimees
Hea küsimus. Mina üldjuhul ei ole erakondi toetanud, vaid valin inimest. Peaks vaatama, kes seal Nõmmel on toredad inimesed kandideerimas. Teen enamasti nii, et lähen putkasse ja vaatan, kes nimekirjas on, ning selle järgi otsustan. Nii on kõige lihtsam. Eks halva mainega erakonda üritan mitte valida, aga kui on ausad inimesed, pole vahet, mis erakonnast. Jah, võib küll öelda, et Keskerakonna valijat minust ei saa.

Tarmo Noop, A. Le Coq Tartu Õlletehase juht
Olen Reformierakonna liige ja hääletan nende poolt. Nad on kõige paremini seisnud liberaalse majanduspoliitika eest, arvan, et see on õige tee, ja tulemus on seda näidanud.

Oliver Kruuda, Kalevi omanik
Ma ei lase kindlasti valimiskasti ühekordse projektipartei esindajat. Lasen valimiskasti ennast tõestanud ja pikaajaliselt poliitikas olnud nime, kes kuulub erakonda, mis on pikaajaliselt tüüri juures olnud ja vastutust võtnud.

Galina Prohhorova, Petkam ASi finantsdirektor
Hääletan Keskerakonna poolt. Ma pole küll veel lugenud valimisprogramme, kuid millegipärast tunnen, et tahan hääletada Edgar Savisaare poolt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing