Unistus Hollywoodist iiri ja eesti moodi

Ülle Hallik 02. märts 2007, 00:00

Linnateatri väikese saali lavale jõuab homme õhtul iirlase Marie Jonesi näitemäng "Kivid sinu taskutes", mille väga paljusid tegelasi mängib kaks näitlejat.

Loo tegevus toimub väikeses iiri külas, mis on valitud mastaapse ajaloolise mängufilmi võtteplatsiks. Massivõtetele on kutsutud ka hulk külaelanikke.

Näitemängu peategelasteks on kaks kohalikku noormeest, kellest üks unistab saada stsenaristiks ja teine näitlejaks. Nüüd, kui kodukülla saabus Hollywoodi võttegrupp, on kätte jõudnud ka nende suur ðanss…

Autori tahtel tuleb kahel noorel mehel, Indrek Ojaril ja Argo Aadlil, mängida lisaks peategelastele ära ka kõigi ülejäänud tegelaste rollid ning neid pole selles loos vähe. Nii on osatäitjatel ohtralt võimalusi improviseerimiseks ja kiireks ümberkehastumiseks.

"Tüki atmosfäär on pigem mänguline ja pigem lõbus, aga mitte ilma sisuta," kinnitas Linnateatri dramaturg Triin Sinissaar. Kindlasti on lool olemas ka tõsine pool, pealkiri viitab aga lausa ühele väga kurvale sündmusele.

Kuidas pealkiri täpselt süþeega seotud olla võiks, ei soostunud ta siiski paljastama, kuna nii kaoks vaatajal üllatusmoment. Ühest küljest vihjab kivi taskus sellele, et kedagi tahetakse sellega visata ning keegi on esimene viskaja. Teine külg jääb etendusest üles leida.

Lavastaja Jaanus Rohumaa on dramaturgi sõnul rõhutanud, et ei ole tahtnud teha järjekordset iiri lugu. Tema jaoks on oluline side tänapäeva Eestiga. On ju meilgi päris palju noori inimesi, kes täiesti siiralt unistavad läbilöömisest Hollywoodis. Triin Sinissaare sõnul mõtiskleb näitemäng ehk selle üle, mida soov sinna pääseda ja seal läbi lüüa endas tegelikult kannab. On see tahtmine teha suurt kunsti ja maailmale midagi öelda või ollakse hoopiski glamuurist pimestatud ning igatsetakse kuulsust ja sära.

"Kivid sinu taskutes" on üks neist Linnateatri lavastustest, mida on loota näha mitte ainult kodulaval. Triin Sinissaare sõnul oli juba lavakujunduse kinnitamisel juttu, et see võiks lihtsalt igale lavale sobituda.

Kolm avaetendust on reserveeritud, esimene võimalus endale pilet hankida on 10. märtsiks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing