2. märts 2007 kell 8:46

Tallinn tahab anda invakorteri puudeta inimesele

Liikumispuudega inimeste esindajad pöördusid avaliku kirjaga pealinna ametivõimude poole, avaldades protesti Tallinna linnavalitsuse otsuse suhtes eraldada Ankru tn 1-32 invakorter mittepuudega inimesele.

Ankru tn 1 munitsipaalmajas on 12 korterit kohandatud liikumispuudega inimestele ja on erisisustuse tõttu tavakorteritest palju kallimad, kirjutas postimees.ee.

Pärast maja valmimist 2000. aastal otsustati, et korteri vabanemisel antakse see samast linnaosast järjekorras olevale liikumispuudega inimesele, kust oli pärit eelmine üürnik.

Pärast senise üürniku surma taotles korterit mitu liikumispuudega inimest nii Lasnamäe linnaosast kui ka teistest linnaosadest. Lõpuks selgus, et korter on 6. oktoobril 2006 antud üle Põhja-Tallinna linnaosa valitsusele.

Järgmisel linnavolikogu istungil 8. märtsil 2007 on taas päevakorras otsuse eelnõu «Eluruumide üürile andmine aadressil Ankru tn 1 korter 32».

Kahel korral on küsimus istungi päevakorrast avalikkuse ja volikogu opositsioonifraktsioonide survel maha võetud.

Liikumispuudega inimeste esindajate hinnangul soovib Keskerakonna fraktsioon, kel on volikogus häälteenamus, lükata otsustava hääletamise korteri saatuse üle pärast riigikogu valimisi, kui see enam valimistulemusi mõjutada ei saa.

Tallinna linnapea Jüri Ratasele, linnavolikogu esimees Toomas Vitsutile ja Põhja-Tallinna linnaosa vanem Vilja Savisaarele saadetud kirjas tuntakse huvi kokkuleppe rikkumise vastu ja küsitakse, miks tahetakse kohandatud korter eraldada mittepuudega inimesele.

Liikumispuudega inimesed tunnevad huvi, miks lülitati invakorter hr Saarsele pakutavate korterite nimistusse, kuigi ratastoolikasutajatele eluliselt tähtsaid kortereid napib niigi.

Nimelt on Tallinnas invakorteri ametlikus järjekorras praegu 11 inimest.

Hetkel kuum