Nõuanded

Ott Kiivikas 09. märts 2007, 00:00

Toidulisandid on eelkõige mõeldud katma tavatoidust puudujäävat energia- ja vitamiinivajadust. Toidulisandi kasutaja on üldjuhul 100% aktiivne inimene. Selle alla käib ka füüsilise töö tegija, kellel pole aega, tahtmist või viitsimist vajalikul hulgal tavatoitu süüa. Kasutan toidulisandeid kindlasti alati pärast treeninguid, et taastada kaotatud energia ja peatada lihaste lagundamisprotsess ehk treeningujärgne katabolism.

Põhiprobleem nii tänapäeva tippspordis kui ka tavaharjutajatel on leida õige treeningu ja puhkuse vahekord.

Teada on, et ületreening võrdub arengu seisukohalt nulliga. Seega on nii edasijõudnu kui ka algaja esmane ülesanne mitte sattuda ületreeningusse.

Ärge üritage iga hinna eest teha rohkem seeriaid ja kordusi või kasutada suuremaid raskusi kui eelmisel treeningul.

Arengu eesmärk on küll pidev raskuse suurendamine, et sundida organismi mitte kohanema treeninguga, tagades seeläbi organismi tugevadamise, kuid selline pidev eneseületamine ei saa kesta lõpmatuseni.

See väide on alusetu. Siiani on kindlaks tehtud, et vedeliku, eriti vee tarbimine füüsilise töö käigus on õigustatud, vesi aitab hoida töövõimet. Kindlasti ei maksaks juua liiga palju korraga, see tekitab efekti, et tunneme vee loksumist maos.

Juua tuleb ikka väikesete koguste kaupa. Organism suudab kasutada kuni 1 liitri vedelikku tunnis. Mõistlik kogus treeningu ajal tarbimiseks on pool liitrit vedelikku.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing