Riik sai spekulantidelt 3 mln krooni tagasi

ÄP 14. märts 2007, 00:00

Paranduste tegemise tähtaeg oli 12. veebruar.

Nüüd on maksuhaldur hakanud kontrollima neid isikuid, kes ei viinud pärast kirja saamist oma tuludeklaratsioonil kajastatavad andmeid kooskõlla maksuseadustega. Esimesed kontrollid on ka viinud täiendava maksusumma määramiseni.

Maksu- ja tolliameti kontrolliosakonnajuhataja Egon Veermäe sõnul ei saa vabatahtliku deklaratsiooniparanduste hulgaga rahul olla. "Ameti riskianalüüs näitab nende isikute puhul väga kõrget maksuriski. Siit läheme edasi kontrollidega, kus lisaks maksusumma tasumisele peab arvestama ka intressi tasumise kohustusega. Seadus näeb selle rikkumise eest ette ka karistuse summas kuni 18 000 krooni, " ütles Veermäe.

Veermäe ütles, et kuigi kinnisvara vahendamisest saadud füüsilise isiku maksutulu ei pruugi riigieelarve koha pealt olla suur, on maksude tasumine heaks kodanikuks olemise üks osa.

Kokku tegid juriidilised ja füüsilised isikud 2005. aastal 50 000 kinnisvara võõrandamise tehingut, 2980 inimest võõrandas rohkem kui 2 objekti.

Järgmise etapina on maksuhalduril kavas hakata tegelema kinnisvara müügi- või vahendustegevusega tegelenud juriidiliste isikute ning nn kinnisvara broneeringutega tegelenud isikute maksustamisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing