Märja klaviatuuri haara kruvikeeraja

Ats Valdsalu 20. märts 2007, 00:00

Klaviatuuri puhastamiseks pärast kohvi või mõne muu vedelikuga kokkupuutumist läheb vaja paar tundi aega, veidike viina või piiritust, kruvikeerajat ning natuke tehnilist taipu. Karta pole tegelikult suurt midagi, sest kui klaviatuur puhastamata jätta, võib see peagi alla anda.

1. Esimese asjana tuleb klaviatuur pärast määriva vedelikuga kokkupuutumist arvutist lahti ühendada. USB-liidesega klaviatuure võib töötava arvuti küljest kohe ära võtta, PS2-liidesega klaviatuuride puhul on soovitatav arvuti enne välja lülitada. Järgmisena tuleb panna klaviatuur külili, vedelikuga kokku puutunud poolega allapoole.

Päris tagurpidi pole klaviatuuri kasulik keerata, sest nupud on õõnsad ning nende sisse koguneks osa vedelikku, mis valguks pärast tagasi klaviatuuri sisemusse.

2. Kui klaviatuur on juba veidike kuivanud, tuleb asuda seda lahti võtma. Soovitatavalt tuleb selleks varuda piisavalt lauapinda, sellisel juhul ei lähe ükski jubin kaduma. Kindlasti tasub meelde jätta järjekord, kuidas kogu töö käis, sest see teeb tulevase kokkupaneku oluliselt kergemaks.

Paljudel klaviatuuridel on kinnituskruvid peidus kummist jalgade all ning neid on lihtne eemaldada väikese kruvikeeraja või noaotsaga.

3. Kui kruvid eemaldatud, siis tuleb proovida klaviatuuri korpust avada. Pole haruldane, et kuskil on peidus veel väikesed plastist kinnitused, mille ettevaatamatu avamine võib jäädavalt lõhkuda.

Kui klaviatuuri tagumine pool on avatud, tuleb lõpuks eemaldada sealt juhe ja rohelist värvi trükiplaat ning klaviatuurialune kile.

Eelnevalt valmis varutud tehniline taip tuleb siinkohal kasuks, sest kuigi need võib kergelt kätte saada, võib seal olla ka tugevdusi, mille eemaldamisega peab veidi vaeva nägema.

4. Klaviatuuri plastosi võib pesta tavalise nõudepesuvahendi ja sooja veega ning pärast peab need täiesti ära kuivatama. Kile tuleb õrnalt üle pesta piiritusega, ning kui võimalik, siis pesta ka kile eri kihid mõlemalt poolt. Kindlasti ei tohiks kasutada muud keemiat, sest kilel paiknevad elektrirajad on väga õrnad.

Tugev nühkimine ja mitmesugused lahused võivad neid pöördumatult kahjustada. Kui roheline trükiplaat on vedelikust puutumata jäänud, pole mõtet seda pesta, sest see on igasugustele vedelikele üsna tundlik ning võib kergesti oksüdeeruda.

5. Klaviatuuri kokkupanek käib lahtivõtmisele vastupidises järjekorras. Kui kõik on omal kohal ning klaviatuur väliselt korras, tuleks enne arvutiga ühendamist veel üle kontrollida, kas kõik nupud toimivad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing