Starmani suuromanik Peeter Kern ütles
intervjuus Äripäeva tehnoloogiaajakirjale Tehnotrend, et kui mätas kuiv,
sõidab ta mootorrattaga.
"Iga aasta proovime teha ühe suurema matka ja siis on veel väiksemad sõidud oma lõbuks," räägib ta. Ka see on tal lapsepõlvest kaasa tulnud. Ta isa sõitis mootorrattaga ja ise ostis ta tsikli niipea, kui sai, müües maha oma elukindlustuse. Koolivaheajal läks Peeter Kern treialiks, teenides teise vajaliku portsu. Ta ostis tollal ühe võimsaima tsikli Iž Planeta Sport ja nautis seda. "Mõne aasta pärast vajus see tegevus siiski ära. Kahjuks,” nendib Kern. Vahepeal pikka aega ta ei sõitnud. Ühel päeval aga andis sõber ratast proovida. “Sõitsin platsil ringi ja tundsin, et see on täpselt see, mis mu elust puudu on. Üle kümne aasta polnud ma selleks hetkeks sõitnud. Ostsin ratta ära ja sõitsin otse jalamaid Pärnu ja tagasi. Rõõm oli nii suur,” selgitab ta õhinal.
Lisaks rääkis Kern, et üritab jõudu mööda moodsaid asju proovida. "Hiljuti ostsin just uue telefoni E50 ja avastasin, kuidas võrgu kaudu oma kalendrit värskendada, varem tegin seda sinihamba abil ja see kippus ununema. Üks kord magasingi kokkusaamise peaaegu maha ja siis kohe uurisin, kuidas asja tõhusamalt teha ning tulemuseks oligi interneti kaudu töötava kalendri uuenduse tellimine," räägib ta. Kern lisas, samas, et tõsi ta on, et selliste lahenduste käivitamine, ettevõttes kasutusele võtmine on kindlasti lihtsam, kui firmas on hea itimees.
Kerni lemmik tehniliste lahenduste hulgas on aga TVR, kasutajaliidesega kõvakettaga digiboks, mis salvestab telekast saateid reklaame välja lõigates. "Nüüd saab nii, et paned kaks kanalit salvestama ja vaatad kolmandat,” on Kern vaimustuses. See seade võimaldab tal reklaam vaatamata jätta. Ta peab seda kvaliteedi tõstmiseks, sest kokkuvõttes vaatab ta nüüd vähem telekat.
"Eestis on see seade veel vähe levinud, aga kindlasti selle populaarsus peagi kasvab. Tõsi, sellega peab kaasnema ka uus reklaami ja turunduse mudel, sest kui kasutajad enam reklaami ei näe, siis pole mõtet seda tele kanalitelt osta,” arutab Kern.
Seotud lood

Kuula ka podcasti rahvusvahelisest õppest