Keskendume tulemustele

Geoff Hoon 26. märts 2007, 00:00

Suurbritannia Euroopa Liidu filosoofia pani 1999. aastal paika Tony Blair. "Me oleme pragmaatilised visionäärid, mitte utopistid," lausus ta.

Briti Euroopa-pragmatismil on tugev traditsioon. Jean Monnet toetas Ühendkuningriigi liikmelisust meie liitumiskõneluste ajal 1971. aastal, olles kindel, et Euroopa saab meile loota, sest "paneme asjad tööle".

On kaks valdkonda, kus Suurbritannia on pingutanud asjade töötamise nimel: ühisturg ja laienemine. Oleme mõlemale poliitikale andnud oma toetuse, sest nad on kaasa toonud olulisi praktilisi hüvesid kõikidele eurooplastele.

Me soovime ühisturutaolisi meetmeid, mis on mänginud võtmerolli Euroopa rikkuse kasvatamisel ning hüvede saavutamisel Euroopa tarbija jaoks. Me toetame direktiive, mis toovad kaasa odavamad lennupiletid, tootemärgistuse süsteemi, kus on selgelt kirjas pakendi sisu, odavamad telefonikõned ja internetiühendused.

Euroopa Komisjon oma fookusega tarbijale on nendes saavutustes mänginud keskset osa. 1990ndatel heitis komisjon kinda riigimonopolidele üle Euroopa. Ühisturu käivitumine lennundus- ja IT-sektoris on vähendanud majapidamiste kulutusi. Muidugi ei ole kõik Euroopa seadused nii edukad.

Pärast kommunismi langemist on Euroopa kõige suurem saavutus olnud kaheksa uue Kesk- ja Ida-Euroopa riigi liitumine. Suurbritannia on järjekindlalt toetanud Euroopa laienemist.

Nüüd saavad eurooplased elada, töötada ning õppida kogu Euroopa Liidus. Euroopa ettevõtetel on võimalik lõigata kasu uutest turgudest ja tarbijad võidavad maailma suurimast ühisturust. Argumendid laienemise jätkamiseks on ikka veel tugevad.

ELi liikmelisuse perspektiiv on tõukejõuks reformidele ning uuendustele meie naabruses. See aitab meid endid tunda turvalisemalt, mitte ainult sõjaohu eest, vaid seistes silmitsi ka uute ohtudega, nagu organiseeritud kuritegevus, terrorism ja kliimamuutused. Alternatiiviks oleks laienemisest loobuda ja tekitada uus lõhe Euroopas, riskida minevikust tuntud ebastabiilsuse ja hirmude tagasitulekuga.

Vaadates tagasi Euroopa Liidu esimesele viiekümnele aastale, näeme, et EL on töötanud kõige edukamalt, kui on loonud poliitikaid, mis saavutavad tulemusi. EL on loonud kõige võimsama vabakaubanduspiirkonna ja ümber kujundanud Euroopa kaardi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing