Riigikontroll kahtlustab Tiit Laja korruptiivsetes tehingutes

Gert D. Hankewitz 27. märts 2007, 00:00

Märtsi keskel avalikustas riigikontroll Kaitseliidu Kinnisvara SA auditi, milles nendib tuhandete ruutmeetrite üle võimu omavas riigikaitseasutuse allüksuses tõsiseid juhtimisvigu ning toob välja selle endise juhatuse liikme, varasema kõrge riigiametniku Tiit Laja korruptiivsed tehingud.

Näiteks on märgitud juhtumid, kuidas aastatel 2004 ja 2005 ostis mees enda osalusega osaühingult Fontes Projektijuhtimine sisse bürooteenust ning oma pereliikme firmalt Viirisepa OÜ transporditeenust.

Viimase vajalikkus seatakse raportis kahtluse alla seetõttu, et Laja oli Kaitseliidult saanud ametiauto ning ta poleks pidanud Ade Lajale kuuluvale Viirisepale tasuma iga kuu umbes 10 000 krooni. Kokku kantis varem ka tööandjate keskliidu juhina töötanud Laja raporti kohaselt 360 000 krooni. Pärides Kaitseliidust, kuidas sellised tehingud toimuda võisid ning miks sihtasutusele määratud nõukogu ainukese juhatuse liikme tegevust tähelepanelikumalt ei kontrollinud, jääb konkreetne vastus saamata. Avalike suhete juht Neeme Brus kirjutab vastuses vaid nii palju, et tänaseks on kaitseliit kui sihtasutuse omanik vahetanud välja nii selle nõukogu kui ka tegevjuhtkonna. "Praegu on käimas sihtasutuse tegevust kajastav audiitorkontroll," märkis Brus.

Samas on prokuratuuri teatel Põhja politseiprefektuuri kriminaalosakonna majanduskuritegude talitus algatanud asja kohta ka kriminaalmenetluse, kuid kahtlustatavaks kedagi veel kuulutatud pole. Prokuratuuri pressiesindaja Gerrit Mäesalu teatel analüüsitakse praegu audiitorkontrolli tulemusi.

Tiit Laja väitis kindlalt, et tegemist polnud korruptiivse tegevusega. "Tegemist ei ole ka nn JOKK-juhusega, sest nimetatud osapooltega seotud tehingud on kooskõlastatud kõrgemalseisva organiga, Kaitseliidu ülemaga, sihtasutuse nõukoguga. Oleme seotud osapooltega tehtud tehingud kajastanud sihtasutuse majandusaasta aruandes ning need on auditeerinud ja kinnitanud Kaitseliidu keskjuhatus," rääkis Laja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing