Võlgades firmajuht lunastas end ÜKTga

Anne Oja 29. märts 2007, 00:00

Osaühingust Jaani Ehitus kadus võltsarvetega miljoneid kroone, oma tegevusega raha kadumisele kaasa aidanud Milkopi toimik tolmus uurija lauanurgal ligi viis aastat. Pettasaanute meelehärmiks tuhmus aga uurija silmis nii majanduskuriteo mõte kui ka tegija süü.

Sedasi sai Milkopist aja möödudes lihtsalt lohakas firmajuht. Põhja ringkonnaprokuröri Alar Musta hinnangul ei olnud lohakus aga enam kuigi suur patt ja et avalik huvi puudus, lõpetas ta kriminaalasja mullu detsembris. Koos lõpetamisega sai Milkop lohakuse eest karistuseks 32 tunni ühiskondlikult kasuliku töö kohustuse.

Milkopi tegudest kahju saanud Stelling Kaubanduse OÜ kaebas kriminaalasja lõpetamise riigiprokuratuuri ning seejärel kohtusse. Ehituskauba müüja leidis, et Milkop pääses prokuratuuri mahitusel puhta poisina.

"Mitmelt poolt oli näha, et see inimene on pankrotte tahtlikult tekitanud," kommenteeris Stelling Kaubanduse müügijuht Vahur Vetevool. "Eraettevõtted on aga riigiasutuste kõrval teisejärgulised, seda on öelnud isegi tipp-poliitikud. On lihtsam nendega mitte tegelda."

Kaks aastat tagasi võlgnes Milkop Stelling Kaubandusele üle poole miljoni krooni. Vetevoolu sõnul on ehituskauplus kulutanud aastatetaguse võla kättesaamiseks teist sama palju.

Põhja ringkonnaprokuratuuri hinnangul Milkop päris puhas poiss siiski ei ole: ühe teise kriminaalasja raames sai ta äpardunud juhtimise eest aasta ja kolm kuud tingimisi vangistust.

Milkopi pankrotihaldur Raivo Piirla tõdes, et pärast pankrotiprotsessi lõppu võib Milkop taas äriettevõtte juhatusse naasta. Praegu selgitab kohus, kas võlausaldajate sekka on end peitnud ka Milkopi sõbrad, kes fiktiivsete laenulepingutega täbarat seisu siluvad.

Ehitusärimehe ainsaks varaks on praegu avar korter Tallinnas Kaarli puiesteel, mida pankrotihalduril pole seni õnnestunud müüa. Mitme laenuandja toel on Milkop välja käinud kümmekond kompromissettepanekut, millega jäetaks vara müümata ning lõviosa võlast kustutataks.

ASi Devest jurist Aare Kirsme ütles, et Milkopi pankrotiprotsess sarnaneb pigem tsirkusega. "Seda on väga raske öelda, millal oma raha kätte saame," lisas Kirsme.

Milkopi advokaat Helen-Lumelille Tomberg ütles, et edastab kommentaaripalve, kuid ei garanteeri vastust. Milkop ise hindas toimuvat isiklikuks ühe-mehe-peoks ning eelistas selle kommenteerimise asemel lugeda ajakirjanikule moraali.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing