Kevad saab Maire Eliste laululastelt värvid

Mari Hiiemäe 05. aprill 2007, 00:00

Traditsiooniks saanud kevadkontserdil tähistab Maire Eliste laulustuudio sel aastal ka uue heliplaadi ilmumist. Kontsert on sattunud täpselt lihavõttepühadele ning sobib kevadpühade tähistamiseks suurepäraselt.

"See on esimene päev kirikukalendris, mis lubab jälle rõõmustada ning selle tõttu on meie kava helge ja rõõmus," kuulutab laulustuudio hing Maire Eliste.

Kontserdikava koosneb suuresti just kevadelauludest, esimeses pooles kõlavad palad uuelt kevadeteemaliselt heliplaadilt "Kevade värvid", teises osas kuuleb kauneid lugusid 20. sajandi kergemuusikast.

Kevadepühade religioossele poolele viitab üks vaimuliku sisuga hällilaul, samuti sisaldab repertuaar palasid, mis panevad kuulaja mõtisklema ja sissepoole vaatama, näiteks "Ema süda" või Rauno Lehtineni "On hetki".

Maire Eliste laulustuudio koondab noori muusikahuvilisi vanusevahemikus 3-24 aastat. Igakevadine esinemine Estonia kontserdisaalis ning talvine jõulukava laulmine Tallinna Kaarli kirikus on stuudio õpilastele aasta kaks olulisemat ettevõtmist. "Lapsed ise on väga püüdlikud," kiidab Eliste oma laululapsi ning nende innukust kevadkontserdist osa võtta. "Nad ootavad seda esinemist ja tundub, et see on neile väga oluline."

Esinemisvõimalusi jagub kontserdil kõikidele vanusegruppidele.

Nooremad laulavad rühmades, suuremad ning soolovõimelisemad ka eraldi.

"Töö lastega teeb mulle ainult rõõmu," rõhutab Maire Eliste ning meenutab, et üle 20aastase õpetajakarjääri jooksul on tema juurde jõudnud ka lapsi, kelle emadele ta kord laulutunde on andnud.

"Kui ma suudan aasta-paari jooksul arendada mõnest lapsest korraliku viisipidamisega muusiku, siis mis saab suuremat rõõmu olla, kui selline areng," arutleb Eliste. "See teeb rõõmu nii mulle, lapsele endale kui tema vanematele."

Kevadised kontserdid on aeg seda rõõmu jagada.

Vahetult kevadpühade kontserdi eel jõudis müügile Maire Eliste laulustuudio uus heliplaat.

Samuti kui kontsert kannab plaat nime "Kevade värvid", mis omakorda on võetud Hans Hindpere uue plaadi avaloona kõlava rõõmsa pala "Kevade värvid" järgi.

"See on täiesti kevadeplaat, nagu pealkirigi räägib," lausub Maire Eliste, kes on plaadil kõlavad laulud välja valinud ning lastele selgeks õpetanud. Uus plaat lindistati märtsikuu jooksul ning see pakub kuulata-vaadata laulustuudio kõige värskemat nägu. Lauludele saateks mängib noortest muusikutest koosnev sümfooniaorkester.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing