Wõro ei pääse Oskari tööstust üle võtma

Anne Oja 10. aprill 2007, 00:00

Konkurentsiamet andis möödunud aasta lõpus Oskar Lihatööstuse aktsiaid omandanud Wõro Kommertsile koondumisloa, kuid väiketööstuse tohib üle võtta alles pärast kohtulahendit, mis jätab firma vähemusaktsionäri Aldo Pariku ostueesõigusest ilma.

Konkurentsiameti asedirektor Aini Proos põhjendas, et tingimusliku loata poleks Parikul kohtuvõidust enam kasu, sest ülevõtja on selleks ajaks väikefirmas kõik oma plaanid ellu viinud ning kätte saanud ka ärisaladused.

49% Oskar Lihatööstuse omanik Aldo Parik käib praegu endise omaniku Ants Jänese ja temalt aktsiad ostnud Wõro Kommertsiga kohut, et kasutada oma eelisostuõigust.

Märtsi keskpaiku alustati Tartu maakohtu Võru kohtumajas eelisostuõiguse üle sisulist vaidlust. Samas tegi kohus kompromissi sõlmimise ettepaneku ning määras järgmise istungi alles maikuusse.

Wõro Kommertsi juht Kaido Kaare ütles, et ei taha kommenteerida vaidlust konkurentsiametiga. "Raske öelda, kas kompromissist asja saab," sõnas Kaare. "Advokaadid tegelevad praegu sellega."

"Wõrol on aktsiad, kuid pole hääletusõigust," selgitas Parik, miks Wõro Kommerts konkurentsiameti otsust tühistada tahab. "Nende põhiline mure on, et ei saa paika panna oma nõukogu ja juhatust." Parik möönis, et ka tema ise ei saa investeerimisotsuseid langetada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing