Ardi teenib lisaraha fotograafina

Katharina Toomemets 13. aprill 2007, 00:00

Noormees saab vanematelt taskuraha vastavalt vajadusele, kindlat summat kuus kehtestatud ei ole. Taskuraha laekub enamasti poisi pangakontole.

Ostude eest eelistab Ardi maksta sularahas, ent pangakaarti kannab ta alati kaasas. Kui juhtub, et raha on kiiresti vaja, siis laseb ta teha ülekande ja võtab vajaliku summa välja.

Kooli kõrvalt poiss tööl ei käi, küll aga teenib ta vahel lisaraha fotograafina töötades. Teenitavad summad veel märkimisväärselt suured ei ole, ent võimaldavad Ardil üht-teist endale lubada.

Peamiselt kulubki poisi raha fototarvete, transpordi ja meelelahutuse peale, mille eest maksavad tavaliselt vanemad. "Kui mõnd kallimat asja vaja on, siis suudan ikka koguda ka, kuid enamasti ei anta mulle korraga nii palju raha kätte, et seda hoida, pigem kulub see ikka korraga ära," ütleb poiss ise.

Igapäevaselt ostetavate kaupade maksumus on Ardi jaoks oluline. "Kui asi minu jaoks ikka liiga kallis on, siis jätan selle tavaliselt pigem ostmata," ütleb ta.

Ardi kõige suurem kirg ja hobi on fotograafia. "Kuna tänapäeval on fotograafia vägagi kulukas ala, pean tavaliselt uute tarvete jaoks kas ise raha koguma või neid jõuludeks ja sünnipäevadeks endale paluma," kirjeldab Ardi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing