Lõpukirjandi meelespea

Ellen Murula 13. aprill 2007, 00:00

Laupäeval on tänavad tühjemad kui tavaliselt. Tuhanded panevad kuue tunni jooksul paberile enda parimad mõtted ja loodavad, et neid ka korralike punktide vääriliseks hinnatakse.

Et oodatud sündmus liialt pingeid ei tekitaks, jagan mõned soovitused lapsevanematele ja tuletan paar asja meelde ka kaaskannatajatele.

Lapsevanemad, kui te pole viimase 12 aasta jooksul kuigi agaralt oma võsukese koolitööde vastu huvi tundnud, siis nüüd on ka pisut hilja. Usaldage oma last. Tal on piisavalt teadmisi. Tema tavapärasele võimekusele võivad karuteene teha ainult magamatus ja närvitsemine.

Kaasgümnasistid... ongi käes! Üleöö keegi meist targemaks ei saa. Veel jõuab paberile kirja panna, mis raamatuid saame kasutada, mis ajaleheartiklid, filmid või näitused võivad erinevate teemade all kasulikuks osutuda. Ära pabista - seal on vähemalt üks teema, millest rääkida oskad. Oluline on mõista kõiki pealkirjas leiduvaid tuumsõnu õigesti ja neid oma kirjandis ka lahata.

Viimane soovitus: kirjuta sellest, mida sa tead. Kuivõrd kirjand on nagunii paras Bingo Loto, siis oleks ju kahju, kui parandaja sinu vigaselt esitatud faktid läbi näeb. Sa tead piisavalt, sa ei pea keerutama või vassima. Pärast kirjandit mine sõpradega välja ja naerge. Kas või selle üle, et tuli üle aegade halvim kirjand. Lõppude lõpuks pole ju vahet. Ei ole ühtki inimest, kes oleks 22 punkti pärast ülikoolist eemale jäänud, sõbrad kaotanud või töötult passinud. Kirjand on köömes, õige elu ootab alles ees.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing