Noorte tähtede sära

Mari Hiiemäe 13. aprill 2007, 00:00

Publikule on avatud kaks lõppvooru kontserti ning suur lõpugala, kus lisaks "Tähtede laul 2007" võitjatele saab kuulda ka tuntud Eesti lauljaid Dave Bentonit, Liisi Koiksoni ning Laura Põldveret. Nii tulevased kui ka praegused staarid jagavad kontserdi eel autogramme.

20. aprilli õhtuks on rahvusvaheline žürii selgitanud välja noortegrupi finalistid ning publiku silme ees hakkavad oma esinejavõimeid proovima 14-21aastased väljavalitud solistid ja vokaalgrupid. Päev hiljem, 21. aprillil toimub noorema vanusegrupi ehk siis 5-13aastaste laste võistluse lõppvoor ning sama päeva õhtu kulmineerub suure galakontserdiga.

Baltimaade suurimal laste- ja noortelaulu konkursil osalemine on eesmärgiks tuhandetele noortele, kes muusikakoolides ja huvikoolides pop- ja lastelaulu harrastavad. Võistlusele ei pääse sugugi mitte igaüks, kes arvab, et ta laulda oskab.

Eestis saab rahvusvahelisest võistlusest osa võtta vaid kolmkümmend noort lauljat. Tahtjaid on loomulikult rohkem, kuid konkursil on oma piirid ning kõik soovijad sellele lihtsalt ei mahu.

Praeguse seisuga tuleb võistlusele lauljaid üheteistkümnest riigist, sealhulgas Soomest, Rootsist, Küproselt, Rumeeniast, Moldaaviast, Bulgaariast ja Inglismaalt. Eri vanusegruppide soliste on kokku 208 ning ansamblilauljaid üle 280.

Finaalkontsertidel näeb noortest lauljatest parimaid.

Laulukonkursi kauaaegne koordinaator, MTÜ Avasta Anded esindaja Varje Lepp peab konkursi taset väga kõrgeks. Selle vastu tunnevad suurt huvi noored lauljad nii Eestist kui ka välismaalt.

"Oleme lähiriikides populaarseks saanud. Lätis öeldakse lausa, et kui tahad teada, kas sa laulad hästi, siis käi ära Tallinnas, saad hinnangu," ütleb Lepp.

Lepa arvates on Tähtede laul noortele lauljatele hea võimalus enda oskusi testida ning ennast teistega võrrelda. Võistlusel saavad noored selgemaks, mis teel nad on ja millisel tasemel, kuhu peaks liikuma ja kuidas säilitada oma isikupära.

Suur osa konkursi lauludest kõlab esitajate emakeeles.

"Tähtede laulu" on varasematel aastatel võitnud näiteks Laura Põldvere, Liisi Koikson ja Maarja Kivi. Finaali on pääsenud ka Merlyn Uusküla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing