Hiilgeaja varietee elustub Linnahallis

Christel Karits 20. aprill 2007, 00:00

Juubelietendus koondab endasse aastate jooksul saavutatust parima ning publikut lõbustavad varieteekunsti tunnustatumad artistid.

"Kohale tulevad esinejad läbi aegade," lubab Viru varietee praegune kunstiline juht Ants Vähejaus. Ta möönab, et osa neist on küll vaid saalis publiku seas. Näiteks kaheksakümnendate alguses Viru varietee kunstiline juht olnud Ülle Ulla, kes - tõsi küll - oli nõuandvas rollis ka selle juubeliprogrammi koostamisel. Samuti eesti varietee grand old man Kalju Saareke.

Etendus on kaheosaline, milles põimuvad teemad kosmosest maisema mustlasprogrammini. Näeb fantaasiapilte, saab nautida džässtantsu ja -muusikat ning ei puudu ka vene programm.

"Taastatud on ka mõned numbrid algusaegadest," lubab Ants Vähejaus.

Lauljatest astuvad lavale Erich Krieger, Julia Botvina, Margarita Fjodorova, Katrin Karisma ja paljud teised. Publik näeb tantsutruppi Golden Lady ja tantsusoliste Raivo Peekmani, Mihail Pulinit, Sergei Ivanovi, Svea Reintaki, Irina Kruglovat, Veronika Dobjnskajat ning Jekaterina Meinertit.

Õhtut juhib Tõnu Kilgas, etenduse lavastab Irina Kruglova.

Viru varietee avas oma uksed 6. mail 1972. aastal tol ajal Tallinna suurimas hotellis Viru. Varietee trupi koosseisu - solistide, orkestri ja tantsutrupi - valiku tegid ja esimesed programmid lavastasid Inge Põder-Laks ja Endrik Kerge. Spetsiaalselt nende programmide tarvis lõid muusika Gennadi Taniel, Arne Oit ja Uno Naissoo. Kostüümikunstnik oli Aime Unt, hiljem suuremas osas Kustav-Agu Püüman.

1982. aastal vahetus juhtgrupp ja kunstiliseks juhiks sai Ülle Ulla, kes säilitas Viru varietee juhtpositsiooni Tallinna variteede seas.

Laval olid esmaklassilised tantsusolistid Juta Lehiste, Larissa Kaur, Tamara Burova, Tatjana Narma, Tatjana Bassova, Elonna Spriit, Sirje Nurmis, Helju Aren, Berta Krumm, Vjatseslav Maimussov, Jüri Lass, Janis Garancis, Ants Vähejaus, Aleksander Buldakov, Väino Aren ja Endrik Kerge.

Kuni 1986. aasta "Super-nova" lavastuseni mängis igal õhtul programmi saateks üheksaliikmeline orkester, kuhu kuulusid Tallinna parimad muusikud - Arvo Pilliroog, Toivo Unt, Tiit Paulus, Margus Kappel, Enn Vain, Tõnu Naissoo, Jaan Kuman, Helmut Aniko, Tõnis Kõrvits, Tiit Varts, Heiki Kalaus ja teised. Laulusolistideks olid teiste seas Jaak Joala, Els Himma, Marju Kuut, Oleg Melnik ja Boris Lehtlaan.

Etendusi lavastasid ja tantsuseadeid tegid veel koreograafid Heino Aassalu, Mai Murdmaa, Kalju Saareke ja Mait Agu. Alates 1985. aastast töötas Viru varietee trupp Ants Vähejausi juhtimisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:46
Otsi:

Ava täpsem otsing