Ettevõtted otsivad noori keskastmejuhiks õppima

Tanel Raig 23. aprill 2007, 00:00

"Kas sa tahad töötada suurettevõttes juhina? Sul on suurepärane võimalus areneda 7 kuuga kompetentseks juhiks, olles kordamööda praktikal erinevates suurettevõtte harudes." Sellise teatega kutsus Rimi Eesti Food AS eelmisel neljapäeval Tartu Ülikooli tudengeid oma koolitusprogrammi esitlusele.

Rimi pakub seitset kuud praktikat firma erinevates harudes, erialaseid ja juhtimisseminare ning garanteerib töökoha juhina. Ometi oli Rimi Eesti Food personalijuhi Õrne Pardeli sõnul eelmisel üritusel osalejaid tagasihoidlikult.

Eelmisel üritusel Tallinna Ülikoolis ja Tehnikaülikoolis oli kohaletulnuid vaid kümmekond. "Ülikoolides on praegu vist lõputööde kirjutamise aeg ja tudengid nii väga õppehoonetes loengutes ei käi," otsib Pardel väikse huvi põhjuseid.

Tartu Ülikooli karjääri ja psühholoogilise nõustamise talituse juhataja Piret Tatuntsi sõnul on neil praegu ettevõtete esitluste tippaeg. Kevaditi, kui on teada, et ülikoolis on varsti toimumas pereheitmine, toimub kahe-kolme ettevõtte esitlus nädalas. Kuid Tatunts arvab, et ettevõtted kasutavad seda võimalust veel vähe.

Pardeli sõnul on nad kahe aasta jooksul suutnud oma juhi koolitusprogrammi leida kolm inimest. "Ei ole olnud väärilisi kandidaate," põhjendab Pardel väikest arvu. Kuid kõik kolm koolitusprogrammi lõpetanut on praegu Rimi organisatsioonis tööl.

Samas on Rimi oma kõigis Balti riikides toimiva programmi suunanud juhikandidaatidele väljastpoolt organisatsiooni. Tublil kassapidajal pole programmi kandideerida võimalik. Pardel ütleb, et see tuleneb programmi suunitlusest, mis annab ülevaate kogu organisatsioonist. Firmas töötavad inimesed aga valdavad seda infot niigi.

Rimi Eesti Foodi majast väljaspoolt otsitavatele juhikandidaatidele on vastupidise tee valinud Falck Eesti. Nemad koolitavad juhtide reservi just oma suurema perspektiiviga töötajate seast kolmeaastase koolitusega.

Praegu on veel käimas ka Ernst & Young Balticu konkurss tulevase juhi ametikohale, milles pakutakse personaalset arenguprogrammi.

Magnus Luht sattus Rimi juhiprogrammi kaks aastat tagasi, kui otsis pärast ülikooli uusi väljakutseid.

Luhti eelmine töökoht trükikoja müügikonsultandina oli pakkunud pinget kolmeks aastaks. Rimi kuulutus Äripäevas pani ta kiiresti tegutsema. "Samal õhtul kirjutasin vajalikud paberid valmis ning saatsin ära. Tihedal konkursil osutusin valituks," rääkis Luht. 2005. aasta novembris alanud programmist sai Luht näiteks hea ülevaate firma eri osade toimimispõhimõtetest. Luhti karjäär suvisest ettekandjast, kohvimeistri ametist ja vahepealsest trükikoja tööst oli mullu augustis lõppenud koolitusprogrammiga jõudnud Rimi Eesti Food pakkumiseni asuda Säästumarketite piirkonnajuhiks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing