Paldiskis võtab elamuarendus vaikselt tuure üles

Külli Friedrichson 23. aprill 2007, 00:00

Aastaid soiku jäänud elamuarendus Paldiskis hakkab tuure üles võtma.

Jõudsalt arenevad Pakri poolsaarel Lõunasadam ja Põhjasadam. Hetkel käib intensiivne Pentagoni lammutus, kuhu perspektiivis planeeritakse tehnopargi rajamist, mis loob Paldiski linna juurde prognoositavalt ligikaudu 500 uut töökohta. Elanike arvu järsk kasv tulevikus on pannud arendajad tegutsema. Praegu renoveeritakse olemasolevaid nõukogudeaegseid kortermaju, millest esimene 73 korteriga elamu müüdi oodatust kiiremini.

Samuti on mõeldud ka uute korterelamute ehitamisest ja detailplaneeringud on osaliselt valminud. Eramuarendus peaks edaspidi kulgema Pakri poolsaare tipu poole, kus avaneb võrratu vaade merele ja võimalik elamukrunte osta tavalisest suurema ruutmeetrite arvuga.

Kuna Paldiskist Tallinna on 45 km ja sõiduaega kulub ca 35 minutit, siis on Paldiski ja Kersalu merevaatega krundid varsti ostjate seas vägagi kuum kaup. Tänane hinnatase antud piirkonnas on veel märgatavalt madalam kui Muraste, Tabasalu, Vääna-Jõesuu kruntidel, kus linna jõudmiseks kulub praktiliselt sama aeg.

Järjest enam inimesi suunab oma pilgu Tallinna lähiümbrusesse nii hinna kui ka keskkonna tõttu. Praegu on veel võimalik soetada Paldiski kesklinnast 2 km raadiusesse täiesti korraliku elamumaa mõnesaja tuhande krooni eest, kuhu püstitada palkelamu või väikeelamu.

Poolsaare siseosas on valdavalt tagastatud metsamaad, mis ootavad järjest oma tulevikuplaane. Omanikud on äraootaval seisukohal - oma tarbeks on hektareid liialt palju, aga aktiivsesse müüki ka ei juleta anda. Põhjus selleks on lihtne - maa hind on veel kujunemisjärgus. Isegi mõned ajad tagasi ei osanud hindamisspetsialistidki hinnata maad Paldiskis, kuna puudusid reaalsed võrdlustehingud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing