Millised on teie jaoks pingelised ajad ja kuidas end siis toonuses hoiate?

ÄP 24. aprill 2007, 00:00

Pingelised ajad on vahetult enne üritusi, kuhu tuleb toodetega välja minna või kauba saabudes on see vaja operatiivselt klientidele laiali saata. Spordisaal on hea pingeleevendaja.

Kui aega napib, teen õhtul tunniajase jooksutreeningu. Hea muusika on ka vaieldamatu kaaslane: hoiab rütmi sees ja pinged eemal. Inimesed peaksid ennast juba ette meelestama, et taoline olukord on ajutine ja kõik lõpeb hästi. Igale asjale on olemas positiivne lahendus.

Kui stressil end murda ei lase, siis leiab ka õiged lahendused olemasolevatele probleemidele.

Pingeid maandan olenevalt aastaajast joostes, suusatades ja jalgrattaga sõites. Ei oskagi öelda, millal pingeline poleks. Kogu aeg on pingeline. Muidu ei saagi tööl olla. Teistel ettevõtjatel soovitan samamoodi spordiga tegeleda.

Ma arvan, et maandan oma pingeid samamoodi nagu teised inimesedki. Mul on selleks kolm asja: sport, sõbrad ja saun.

Kõige pingelisem aeg tööl tekib siis, kui ei jõua kõike ette nähtud tööd ära teha. Arvan, et iga kord ei peagi end stressivabana hoidma. Usun, kui hakata selle peale pingsalt mõtlema, kuidas stressivabana hoida, stress hoopis tulebki. Eks see, kuidas teised inimesed peaksid oma stressiga toime tulema, on individuaalne.

Ideaalseks variandiks pean seda, kui ei lastagi stressil tekkida. Kõige tähtsam on ikkagi prioriteedid paika panna ja teha ära tähtsamad asjad ennekõike.

Minul tekitab stressi see, kui kõik ei lähe plaanipäraselt või kui tuleb hakata tegema mingisuguseid kardinaalseid muudatusi, aga ka mitme probleemi korraga lahendamine. Tekkivaid probleeme tuleks osata ennetada.

Toimetulemiseks meeldib mulle tegeleda probleemide lahendamisega. Kohe. Mitte lasta neil kuhjuda. Mul on kalduvus asjade üle juurelda üksi autoga sõites. See aitab. Olukorra kätte jõudes on vastused juba olemas. Kodustega rääkimine aitab. Mitte et ma sealt vastuseid ootaks.

Kõva häälega rääkides tekivad probleemidele lahendused ise. Minu elufilosoofia viimased poolteist aastat: ürita leida igas päevas, ükskõik kui sombune ilm on, midagi positiivset. Ma arvan, et eestlane ei lase olukordi endast läbi, vaid pigem kogub endasse. Tuleb rääkida. Tohter ongi viimane inimene, kellele peaks ennast avama, selleks ongi perekond ja sõbrad, lähedased.

Kiirel ajal polegi aega pingeid maandada. Kõik käib päevakava või plaani järgi ja kehtib "orav rattas" printsiip. Ma olen loomult optimist ja tegutsemishimuline. Isegi kui olen stressis, siis ei tahagi endale seda tunnistada. Inimene ise peab leidma enda jaoks igast tegevusest positiivse impulsi ja minul on see õnnestunud.

Kahtlemata aitavad pinget maha võtta hobid. Minul on hobiks ravaralli ja -sprint, mis võtab minult viimasedki vabad nädalavahetused ja tihti lähevad õhtud kogu perega auto ettevalmistamisele. Pingeline on aeg, kui teatud tegevuste täitmiseks on tähtaeg ja ettevalmistusaega jääb napiks. Meele mõruks ajab tõsiasi, kui Sa sõltud kellegi tegevusest, kes ei saa oma asjadega õigeks ajaks valmis. See tekitaks kindlasti vähem pingeid. Kui on palju tööd, on alati pingeline ja selline olukord nõuab meeskonnalt tugevat pingutust koos konfliktideta hakkama saada. Tihtipeale siis selgubki, kui tugev on meeskond ja kuivõrd ollakse valmis üksteist toetama. Olen meeskonnamängija ja kui vaja kurta, siis minu õlal võib nutta ka.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing