Hansa: vanglalaenu intress oli liiga ränk

Kadri Jakobson 26. aprill 2007, 00:00

"90 päeva fikseeritud intressi risk polnud meile vastuvõetav," põhjendas Hansapanga kinnisvaraosakonna juhataja Gren Noormets. Vastav intress oleks kestnud 10 aastat pärast lepingu sõlmimist.

Ta selgitas, et kuna tegemist on riigihankega, üritavad kõik pakkujad intressi hästi täpseks timmida ja oma miinimumi pakkuda.

"Kui üritad selle hästi täpseks ajada, ent kolm kuud on intress lahti, siis sellist riski pole võimalik võtta," lisas ta. Noormetsa sõnul on tava, et sellise tingimuse eest võtab pank tasu.

Noormetsa sõnul fikseeritakse tavaliselt intress pärast kogu laenusumma väljamaksmist. "Meie tõenäoliselt suudame selle alla neelata, et fikseerida intress laenulepingu sõlmimise ajal, mitte siis, kui kogu laenusumma on välja makstud. Õige oleks intress määrata siis, kui kogu raha on välja makstud," selgitas Noormets.

Riigi Kinnisvara ASi juhatuse liige Jaak Saarniit möönas, et tingimused olid pankadele rängad.

"On selge, et tingimused, mis me pankadele ette panime, olid tänapäeva kohta liiga karmid," ütles Saarniit. Hanke nurjumine ei mõjuta aga vangla ehitust, mis praegu juba käib, ning Riigi Kinnisvara suudab ehitust ka ise finantseerida. Riigi Kinnisvara ASist öeldi eile, et Viru vangla laenuhankes minnakse väljakuulutamiseta läbirääkimistega pakkumisele.

Pikaajaline laenuhange Viru vangla rajamiseks tunnistati teisipäeval lõppenuks, sest ükski pank ei soovinud laenu anda. Hange kuulutati välja 26. veebruaril ja selle suurus oli 57,5 miljonit eurot (900 mln kr). Pakkumise kutse dokumendid võttis välja seitse krediidiasutust, neist ükski tähtajaks pakkumist ei esitanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing